Ana sayfa Forum Serbest Kürsü Konu Dışı Üniversite okurken gönüllülük projelerine katılmak

Bu konu 1 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  Görkem DÜLGER tarafından 4 ay 1 hafta önce tarihinde güncellendi.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #6364

  M. İnci BEĞEN
  Katılımcı
  • TM Puanı24
  • ★★

  Herkese merhaba,

  Gönüllülük esaslı dernek ve projelere katılmak üzerine düşünceleriniz nelerdir? Kişiliğimize ve akademik kariyerimize ne gibi fayda sağladığını düşünüyorsunuz? Kötü bulduğunuz yanları (varsa) nelerdir?

  Şimdiden çok teşekkür ederim görüşleriniz için.

  Metalurji ve malzeme mühendisliği öğrencisi. Motor sporları tutkunu. Yazar ve blogger.

  İletişim: incibegen@tazemuhendis.net

  #6366

  Görkem DÜLGER
  • TM Puanı56
  • ★★★

  Merhaba Inci, öncelikle özellikle ilk yıllardaki boş zamanların değerlendirilmesinde gönüllülük projelerine katılımı oldukça destekleyenlerdenim. Şöyle ki yardım edebilmenin yardımlaşmanın bizlere hissettirdiği o haz ve manevi tatminlik başka olaylarda cok nadir hissedilebiliyor.

  Projelere katılmak ise farklı bölümlerden farklı ilgi alanlarına sahip kişilerle bizleri birleştirmenin en güzel yanı. Hem proje eğer bölümün harici ilgi duyduğun bir alan ise derslerden uzaklaşıp rahatlamana ve senin gibi o alanda ilgili kişilerle ortak işler başarmana vesile olacaktır. Ne konuştuğunun bilincine sahip daha fazla kişiyle iletisim kurmanın, farklı görüşler dinlemenin, değişik fikirler ortaya koymanın her zaman kişileri daha ileriye taşıdığı düşüncesindeyim. Zaten çoğu büyük çaplı üniversitelerde hem sosyallik hem de kendini geliştirme anlamında gönüllülük projeleri üniversite öğrencilerinin vazecilmezi konumundadır.

  Kötü yanı düşünülecek olursa fikrimce en büyük dezavantaji kendini bu hisse çok kaptırıp okulunu aksatman olabilir, ki bu da bilinçli bir bireyin rahatlıkla ayarlayabileceği bir dengedir.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.