Ana sayfa Forum Serbest Kürsü Konu Dışı ORUÇ TUTARKEN NASIL DERS ÇALIŞILIR?

Bu konu 1 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  Görkem DÜLGER tarafından 2 ay önce tarihinde güncellendi.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #6663

  Leviosa
  Katılımcı
  • TM Puanı10
  • ★★
   Merhaba arkadaşlar, malum Ramazan ayındayız. Sınavlar da yaklaşıyor. Oruç tutarken nasıl ders çalışıyorsunuz? Önerilerinizi bekliyorum..
  #6724

  Görkem DÜLGER
  • TM Puanı56
  • ★★★

  Öncelikle merhaba 😊 Son yıllarda Ramazan ayının yaz dönemine denk gelmesinden dolayı oldukça uzun saatler niyetli oluyoruz, ‘oruçluyken dinleniyim de orucu açınca işlerimi daha verimli hallederim’ demek pek mümkün olmuyor, birde bu yıl tam final zamanımıza denk gelmesiyle bu çözüm tamamen ortadan kalktı.

  Ben açken biraz sinirli biri olduğum için daha çok tok olduğum saatlerde çalışmayı tercih ediyorum yada daha az aç olduğum saatlerde de denilebilir. Sabahları çok geç saatlere kadar uyumamaya dikkat ediyorum, sabah saatlerinde hem açlık hissetmiyorum hem daha dinlenik oluyorum hemde algılarım açık olduğu için odağımı toplamam daha kolay oluyor. Normal günlerde ki kadar yoğun çalışmıyorum, daha uzun vadede planlı ve verimli gitmeyi hedefliyorum, yorulduğumu hissettiğim zamanlarda kendimi zorlamıyorum kitap/ dergi vs. okuyorum yada beni rahatlatıcak şeyler yapıyorum. Öğle saatleri yavaş yavaş açlık hissetmeye başladığım ve yorgunluklarımı hissettiğim zamanlar olduğu için araştırma ödevlerimi, sunum çalışmalarımı, tasarım derslerine hazırlığımı vs. bu sırada hallediyorum, hem boşa vakit harcamamış hem kendimi çok yormamış hemde okul yükümü hafifletmiş oluyorum. Genelde iftara yakın uzanıp dinlenmeyi tercih ediyorum. Iftardan sonra da hem orucu açmanın hemde biraz uykumu almış olmamın enerjisiyle yaklaşık 2 3 saat daha ders çalışıp uyuyorum.

  Herkesin bünyesi farklı tabiki, benim kendimde bulduğum en verimli program bu şekilde oldu. Ayrıca sayfanın youtube kanalında kısmen bu soruna cevap niteliğinde olabilecek bir video mevcut, onu da izlemeni tavsiye ederim 😊

  ( https://m.youtube.com/watch?v=q7uNLPAz45k )

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.