Ana sayfa Forum Serbest Kürsü Konu Dışı Nasıl Game Developer olunur?

Bu konu 3 yanıt ve 4 izleyen içeriyor ve en son  Cemile tarafından 3 ay 2 hafta önce tarihinde güncellendi.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #4079

  Ertugrul
  Katılımcı
  • TM Puanı8

  Bir ara sormuştum nasıl yazılım mühendisliği olunur diye cevaplamıştınız teşekkürler.Şimdiki sorum oyun sektörü olacak.Bu sektör türkiyede gelişmekte mi? rekabet var mı? ondan daha önemlisi oyun programcılığında hangi yazılım dillerini bilmemiz gereklidir? teşekkürler.

  #4081

  Tazemühendis
  • TM Puanı177
  • ★★★★★

  Yazılım mühendisliği ya da bilgisayar mühendisliği okuyarak bu bu alanda uzmanlaşabilirsin. Hatırlıyorum da bir arkadaşım bilgisayar mühendisliği okuyordu , bitirme projesi olarak bir android oyun yapmıştı.
  Ama illa üniversite okumak gerekmiyor , okusan daha iyi tabi.
  Bir abim şu anda bir oyun firmasında oyun yapıyor. Lise mezunu. Fakat kendisini bu alanda geliştirmiş. Gerçekten güzel oyunlar yapıyor.
  Benim tavsiyem yazılım mühendisliği okuyup bu alana uzmanlaşman yönünde.

  Taze Mühendis kurucu

  #4082

  M.Arif
  Katılımcı
  • TM Puanı41
  • ★★

  Developer olmak için bir üniversiteye gerek yok. Ancak üniversite çok şey katar bu alanda. Bir şey öğretmiyorlarmış gibi gelir ama aslında her şeyin mantığını kavratmaya çalıştıklarını çok sonra anlarsın. Ben bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim. Bir arkadaşım İşletme okuyor ama şu an Android için oyun geliştiriyor. Üniversite için de yazılım veya bilgisayar mühendisliği olabilir. Öğrenmen gereken teknolojiler ise ne kullanacağına göre değişiklik gösterir. Eğer direk Android Studio üzerinden oyun yapacaksan-ki bu baya zorlayıcı- bu durumda Java öğrenmen gerekli. Ama sadece oyun değil uygulama da yaparım diyorsan Java olmazsa olmazımız. Android için konuşuyorum tabi burada. Ama eğer Unity kullanarak oyun geliştireceksen C# öğrenmelisin. Benim tavsiye ettiğim de budur eğer sadece oyun geliştirmek istiyorsan. Unity’de yaptığın oyunu bütün platformlar için çıkartabiliyorsun. Bir oyun yapıyorsun ve iOS, Android, Windows için hepsine çıkartabiliyorsun. Ayrıca Unity bir oyun motoru olduğu için oyunlarda kullanacağın bir çok şey hazır olarak geliyor. Ben de bir ara Unity’den oyun geliştiriyordum ancak yarım kaldı bıraktım. Karar sana kalmış artık 🙂

  #6657

  Cemile
  Katılımcı
  • TM Puanı1

  Unity okey. Unreal Engine’dan bahsedebilir miyiz ?

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.