Ana sayfa Forum Genel Mühendislik Genel Mühendislik Sorunları Kimya Mühendisliği Öğrencisi Kendini nasıl geliştirir ?

Bu konu 1 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  Görkem DÜLGER tarafından 3 ay 1 hafta önce tarihinde güncellendi.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #6255

  Furkan Matur
  Katılımcı
  • TM Puanı7

  Kimya mühendisliğinde bildiğiniz kadarıyla kendimizi geliştirmemiz için pek program yoktur 2-3 tane böyle bir durumda da kimya mühendisliği sürekli araştırma içinde olmalı sürekli yeni bilgi edinmeli ama bazen içimde kendimi daha fazla nasıl geliştirebilirim diye bir düşünce oluşuyor sizce dil hariç başka neler yapılabilir gelişim için?

  #6265

  Görkem DÜLGER
  • TM Puanı47
  • ★★

  Merhaba, öncelikle gelişime açık olman ve bunu sorgulaman iyi bir mühendis adayı olduğunu gösteriyor. Ben kimya mühendisliği okumuyorum bu yuzden tahmin edersin ki sana spesifik olarak ‘Bolumun icin şunlari bilmelisin, bunlari yapmalisin’ diyemem ama gecen gün forumda ‘Mühendislik öğrencileri kendini nasıl geliştirir ?’ diye harika bi baslik acilmisti ve cok guzel yorumlar geldi o baslik altinda. Eger okumadiysan onu mutlaka okumani tavsiye ederim, herkes kendi bolumune dair tavsiyelerde bulundu ama cogu madde temelde muhendisliklerin hepsi icin  gecerli desem yanlis olmaz.

  Soyleyebileceklerim ozetle bu kadarla sınırlı, keske sana daha fazla yardimci olabilseydim 🙂 Eger Kimya mühendisligi okuyan arkadaslarimiz var ise gelisimleri icin yaptiklarini en kisa surede paylasicaklarini  dusunuyorum.

  Hayatında basarilar dilerim ..

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.