Ana sayfa Forum Genel Mühendislik Mühendislik Okumak Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği Yatay Geçiş

Bu konu 3 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  mami2955 tarafından 1 ay 1 hafta önce tarihinde güncellendi.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #6403

  mami2955
  Katılımcı
  • TM Puanı6

  Sakarya Üniversitesi inşaat mühendisliği 1.sınıf öğrencisiyim ve yatay geçiş yapmak istiyorum.Gitmek istediğim üniversite Gazi Üniversitesi Teknoloji fakültesi.1.dönem ortalamam 3.67.İkinci dönem de alttan ders bırakmazsam geçiş şansım nedir? İnternette kaç kontenjan olduğunu arattım ama bulamadım.YÖK Atlas dan baktığımda yatay geçişle gelen 13 14 kişi olduğu yazıyordu bu kadar fazla olması sizce normal mi?Teşekkürler..

  İnşaat Mühendisliği 1.Sınıf

  #6416

  Tazemühendis
  • TM Puanı176
  • ★★★★★

  Merhaba, Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi inşaat mühendisliği 3.sınıf öğrencisiyim.

  Öncelikle şunu söyleyeyim evet yatay geçişle gelen kişiler var tanıdığım. Fakat bu kadar fazla var mı dersen inan bilmiyorum. Bizim dönemde iki üç kişi var bildiğim. Alt ya da üst dönemlerde de bu kadar var desek hemen hemen o sayıya ulaşıyor.

  Gazi Üniversitesi hakkında bilgi verdiğim Gazi Üniversitesinde Okumak adlı yazımı okumanızı öneririm.

  Bölüm bazlı olarak yani Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümü hakkında da şunları söyleyeyim sana:

  Bazı derslerde aşırı derecede gereksiz zorluyor hocalar. Üç dört hoca gerçekten çok kalitelidir her yönden. Fakat bir bu kadar da kötü hoca var diyebilirim. Devamsızlıktan kalmayıp nottan kalsan bile derslere bir sonraki sene devam etmek zorundasın. Bir vize bir final oluyor vizenin yüzde altmışı, finalin yüzde kırkı etkili oluyor ortalama konusunda. Yatay geçiş şansın kesinlikle var. Ortalaman gayet güzel.

  Sorun olursa sorabilirsin bu konuda. Seve seve cevaplarım 😊

  Taze Mühendis kurucu

  #6432

  mami2955
  Katılımcı
  • TM Puanı6

  Öncelikle soruma yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim. YÖK Atlastaki sayı muhtemelen bölüme yatay geçişle gelen toplam öğrenci sayısı.Yani kontenjan 4 – 5 kişi civarında.Tavsiye ettiğin yazıyı daha önceden okumuştum.En az Sakarya kadar güzel bir üniversite ve bölüm.

  Sınav formatı hemen hemen Sakarya ile aynı bununla ilgili bir sıkıntı yok.İnşallah bu dönem de sınavlar iyi geçerse şansım yüksek görünüyor o zaman.

  Zamanında bir soru daha doğru yapsak veya bir soru yanlış yapmasak şu anda hiç uğraşmıyor olacaktık.1 puanla kaçırdım Gazi’yi.😄 Ama nasip buymuş.İnşallah sene sonu her şey güzel olur.

  İnşaat Mühendisliği 1.Sınıf

  #6769

  mami2955
  Katılımcı
  • TM Puanı6

  Mühendislik fakültesinden Teknoloji fakültesine yatay geçiş var mıdır? Bunu Gazi üniversitesi öğrenci işlerine sorduğumda iki farklı cevap aldım. Bilen biri varsa yazabilir mi?

  Dosya:
  Sadece Giriş Yapmış Kullanıcılar Dosyaları Görebilir. Giriş Yaparak Dosyaları Görebilirsiniz.

  İnşaat Mühendisliği 1.Sınıf

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.