Ana sayfa Forum Serbest Kürsü Konu Dışı Fizik 1 Soruları nasıl çözülür?

Bu konu 7 yanıt ve 5 izleyen içeriyor ve en son  Bnnrztrk tarafından 7 ay 1 hafta önce tarihinde güncellendi.

8 yazı görüntüleniyor - 1 ile 8 arası (toplam 8)
  • Yazar
    Yazılar

Bnnrztrk
    Katılımcı
    • TM Puanı4

Fizikten soruları yapamadığımız için hoca ödev verdi ama onların da hepsini yapamadım. Yardımcı olabilecek veya bir tavsiyesi olan var mı acaba ? 🙂

Tazemühendis
    • TM Puanı177
    • ★★★★★

Soruların fotoğrafını çekip paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışırım 😊

Taze Mühendis kurucu

Emine Aksoy
    Katılımcı
    • TM Puanı57
    • ★★★

Serway fizik kitabını indirip oradaki çözümlü örneklere bakıp pratik yapabilirsin ben öyle geçebilmiştim o dersi 😂

Turuncu 🏵

Bnnrztrk
    Katılımcı
    • TM Puanı4

Teşekkur ederim 🙂

Bnnrztrk
    Katılımcı
    • TM Puanı4

M.Arif
    Katılımcı
    • TM Puanı41
    • ★★

Fizik 1’i dördüncü alışımda anca bu sene geçebildim. Fizik dersi liseden bildiğimiz bir ders gibi görünüyor ve o yüzden herkes yaparım gözüyle bakıyor ama üniversitedeki fizik çok daha karmaşık ve formül çok fazla. Ben bu sene vize ve final haftalarından bir hafta önce başladım fizik çalışmaya. Kitabı okudum işlediğimiz tüm konuları ve her konu sonundaki sorulardan en az 5-10 tane çözdüm. Konu sonunda dediğim serway fizikte ünite sonunda ünite içindeki konuları ayırıp soru soruyor bildiğiniz gibi. Yani ünitede olan her konudan 5-10 tane minimum soru çözdüm. Konu içindeki örneklerin tamamını çözdüm. Sonuç vize 77 final 66 olarak geçtim. Fizik ve Matematik üniversitede neredeyse herkesin en az bir defa kaldığı dersler. O yüzden en çok onlara çalışmak gerekiyor. Soruları çözmek için önce kitaptan konuyu okuyun. Kitapta zaten ayrıntılı anlatıyor serway fizik kitabı o konuda bayağı iyi.

Furkan
    Katılımcı
    • TM Puanı9

Soruları çözüp geçme bütün formüller birbiri ile bağlantılı aslında formülü kafanda oturt önce mantığına kafana yatsın o formüller sorular. Zaten belli başlı soru tipleri var çok absürt sorular kolay kolay çıkmıyor. kaynak olarak serway fizik önerebilirim. Çözemediğin soruları yollarsan elimden geldiğince yardımcı olurum. Kolay gelsin, bol şans..

Bnnrztrk
    Katılımcı
    • TM Puanı4

Çok teşekkür ederim herkese 💙 Serway ın kitabından çalıştım ve fizik 1 den geçebildim 😊

8 yazı görüntüleniyor - 1 ile 8 arası (toplam 8)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.