Ana sayfa Forum Sınavlar Üniversite Bölüm Tercihi Çukurova Üniversitesinde Okumak

Bu konu 4 yanıt ve 3 izleyen içeriyor ve en son  Pelin Dd tarafından 4 hafta 1 gün önce tarihinde güncellendi.

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Yazar
  Yazılar
 • #7010

  Pelin Dd
  Katılımcı
  • TM Puanı3

  Sevgili Taze Mühendis Okurları,
  Uzun ve tempolu bir yolculuk olan YKS 2019 sona erdi bildiğiniz üzere, sıra tercihlerde. Bu bölümde konuk yazar olarak Çukurova Üniversitesini tanıtmaya çalışacağım. Keyifli okumalar.
  Üniversitemiz 1973 yılında Adana’da kuruldu. Konumu Seyhan Baraj Gölü doğu yakası,merkeze 10 km yaklaşık. Kampüs muazzam bir manzaraya ve doğal alana sahip. Derslerden bunaldığınız, vize-finallerden yorgun düştüğünüz günlerde size tatildeymişsiniz hissi veren bir manzara düşünün. Orası Çukurova. 🙂
  Bünyesinde 17 fakülte, 35 araştırma laboratuvarı bulunduran üniversitemiz, akademik anlamda olduğu kadar etkinlikler açısından da oldukça zengin. Her yıl farklı türlerde müzik yapan sanatçılarla birçok konser, bahar festivalleri ve çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Spor ve kültür sanat olanakları gelişmiş bir düzeyde. Her tür sporun yapılabileceği salonlar mevcut. Kültür ve sanat faaliyetleri için üniversitemiz bünyesinde verilen birçok kurs var.Biraz çaba ile sosyal anlamda kendinizi geliştirebileceğiniz güzel ortamlara ulaşabileceğinizi söyleyebilirim.
  Ulaşım konusuna gelirsek, üniversite içerisinde otobüsler ücretsiz. Okula gelirken de meşhur Balcalıları kullanıyoruz genelde. Sık sık geçiyorlar, yurtta kalacak arkadaşlarımız için büyük avantaj.
  İngilizce bölümlerimizden tercih ettiyseniz hazırlığı okuyup okuyamacağınızı belirleyecek olan sınava girmeniz gerekecek. Atlayıp direkt bölüme geçmek isteyenlere YDS tarzı ufak çalışmalar yapmalarını öneririm.
  Kuzey Çarşı, Büyük Kütüphane,Son Durak üniversitemizin gözde mekanlarından. Buna rağmen geldiğinizde farkedeceksiniz ki her fakültenin takıldığı farklı bir cafe var. Ortamınıza bağlı tamamen.
  Bölüm bazında inceleme yapmak doğru olmayacağından genel anlamda bahsettim okulumuzdan.Mühendislik Fakültesi tercihinde bulunacak sevgili arkadaşlarım, sizleri de bu sıcak kentte(hem mecaz hem gerçek manada) zorlu, bazen yıpratıcı ama bir o kadar eğlenceli, dolu dolu bir öğrencilik bekliyor.Hepiniz için en iyisini diliyorum.

  #7014

  Görkem DÜLGER
  • TM Puanı58
  • ★★★

  Merhaba,

  Öncelikle gerçekten tercih döneminde öğrencilerin merak ettikleri öğrenmek istedikleri noktalara değinmişsiniz. Özellikle Çukurova Üniversitesini düşünen kişiler için çok faydalı bir yazı olacağını düşünüyorum.

  Üniversiteniz hakkında ilk defa bu kadar net ve kapsamlı bir yazı okudum. Bir üniversitenin uzun ders aralarında sohbet etmek dinlenmek veya voleybol vb. aktiviteleri gerçekleştirmek, bir nebze de olsa o temponun içinde rahat bi nefes almak veyahut kargaşadan uzaklaşıp biraz kafa dinleyebilmek için vazgeçilmezlerinden birisi yeşillik alanlarıdır. Buna birde manzara eklenince o keyfe doyum olmaz 😊

  Üniversiteyi iyi konumlara taşıyacak kaliteli nesiller yetiştirecek olan kişiler elbette akademisyenlerdir. Bu yüzden tercih döneminde mutlaka akademik kadrolar incelenmelidir.

  Okul seçiminde öncelikli amacımız eğitim elbette ama eğitimi en çok destekleyen kişiyi iyi hissettiren moral depoları da tartışmasız sosyal aktivitelerdir. Bence bir üniversiteyi liseden ayıran en büyük farkta daha sosyal bi hayata teşvik etmesi, başarıyı sosyallik ile destekleyebilmesi ve bunun icin öğrenciye imkan sunmasidir. Anladığım kadarıyla Çukurova Üniversitesi ögrencisine bu imkanları fazlasıyla sunuyor, bu çok guzel bi ayrıcalık.

  Genel anlamda zihnimde canlandırdığımın daha üstünde bir okulmuş, bizler içinde faydalı ve bilgilendirici bir yazı oldu, ellerinize sağlık 😊

  #7015

  Wall
  Katılımcı
  • TM Puanı13
  • ★★

  Çukurova üniversitesinde erasmus imkanı var mı?

  #7023

  Pelin Dd
  Katılımcı
  • TM Puanı3
  #7024

  Pelin Dd
  Katılımcı
  • TM Puanı3

  Evet,Erasmus imkanı var. Bunun için yazılı sınav ve ardından sözlü sınava girmeniz gerekiyor.

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.