Ana sayfa Forum Sınavlar Üniversite Bölüm Tercihi Bilgisayar Mühendisliği mi Diyetisyenlik mi?

Bu konu 2 yanıt ve 3 izleyen içeriyor ve en son  Wall tarafından 1 ay önce tarihinde güncellendi.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #6898

  Ase
  Katılımcı
  • TM Puanı3

  İstanbul İzmir gibi yerlerde diyetisyenlik tutuyor bilgisayar mühendisliği ise İTÜ ODTÜ gibi yerlerde olmuyor. Sizce hangi mesleğin önü daha açık hangisi tercih edilmeli? Diyetisyenlik mi Bilgisayar Mühendisliği mi?

  #6901

  Görkem DÜLGER
  • TM Puanı58
  • ★★★

  Öncelikle merhaba,

  Diyetisyenlik ve mühendislik birbirinden apayrı meslekler olmasi sebebiyle ikisi arasında bi kıyasmalama yapmak ne kadar doğru olur bilemedim.

  Diyetisyenlik için bahsettiğiniz şehirler; bünyesinde köklü ve eğitimi iyi üniversiteleri barındıran şehirler.. Fakat mühendislik tercihin için baktıkların sıralamaları ciddi düzeyde yüksek okullar. Sıralaması daha normal düzeyde olup eğitime değer veren başka üniversitelerde de mühendislik eğitimi alınabilir. Bilgisayar mühendisliği çağımız gereği geleceği olduğunu ve gelişiminin bir sınırı olmadığını düşündüğüm mesleklerden birisi.

  Fikrimce oturup birkez daha duru bir zihinle gerçekten ne okumak istediğini yada hangi alanda daha başarılı olabileceğini düşünmelisin ..

  Hakkında hayırlısı olsun 😊

  #6908

  Wall
  Katılımcı
  • TM Puanı13
  • ★★

  Bilgisayar mühendisliği. Bilgisayar okuyup yazılım alanında ilerlersen yapabileceklerin sadece hayal gücün ile sınırlı. Kesinlikle bilgisayar bence. Benim kuzenim okuyor, durumu baya iyi şu an özel bir yazılım firmasında çalışıyor aylık 5k maaşı var 2 yıllık bilgisayar mühendisi.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.