Python Ders Notları | Python Örnekleri

python ders notları

Python kolay anlaşılabilir olması, işlevselliği, kaynak fazlalığı gibi sebeplerden dolayı mühendisler tarafından en çok tercih edilen programlama dillerinden birisidir. Python konusunda uzmanlaşmak isteyenler için bu yazımda sizlerle özenle tutulmuş Python ders notları paylaşmak istiyorum. Ayrıca notların içinde yer alan Python örnekleri ile de bu dildeki pratikliğinizi artırabilirsiniz.

 Python 90’lı yıllarda geliştirilmeye başlanan bir programlama dilidir. Nesne yönelimli bir dil olan Python günümüzde yazılımcılar için önemli bir yer kaplamaktadır. Bunun sebebi diğer programlama dillerine nazaran kodların daha sade, kısa ve anlaşılabilir olmasıdır. Örneğin bir Java kodunda 5 satırda yazılabilecek bir kod Python sayesinde 1 satıra kadar indirilebilir. Bu da kodları daha hızlı ve kısa sürede yazmak için mükemmel bir avantaj sağlar. Bu nedenle programlamaya yeni başlayan insanlar için genellikle Python önerilir.

Paylaştığım Python ders notları bir mühendislik öğrencisi tarafından tutulmuş notlardır. İçerisinde Python ders notları ile birlikte birçok Python örnekleri ve açıklamaları da yer almaktadır.

Taze Mühendis üzerinde paylaşılan ders notlarının bütün hakları tazemuhendis.net’e aittir. Kaynak belirtilerek dahi başka platformlarda paylaşılması, çoğaltılması, ticari olarak satılması kesinlikle yasaktır. Ücretsiz olarak her zaman bu sayfa üzerinden erişebilirsiniz.

Python Ders Notları | Python Örnekleri

Python-ders-notları-Python-örnekleri

Paylaşılan Python ders notları ve Python örnekleri ile ilgili her türlü soru ve görüşünüzü yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

4 Comments
  1. Avatar
    • Nisanur Demirci
      • Avatar
  2. Avatar

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir