Genel Kimya Ders Notları ve Soruları

Genel Kimya Ders Notları

Genel kimya, mühendislik öğrencilerinin 1.sınıfta aldığı ve zorlanmadan geçtikleri bir derstir. Her ne kadar zor olmasa bile dersi en iyi şekilde öğrenerek geçmek sizin yararınıza olacaktır. Genel kimya özellikle kimya mühendisliği, metalurji malzeme mühendisliği gibi bölümlerin temelini oluşturduğu için bu bölümde okuyanlar tarafından iyi şekilde öğrenilmelidir. Bu yazımda sizlerle özenle tutulmuş genel kimya ders notları ve genel kimya soruları paylaşmak istiyorum.

Paylaşacağım notlar içinde stokiyometri, gazların yoğunluğu ve mol kütlesi, gazların kinetik molekül kuramı, kimyasal tepkimelerde enerji, termodinamik yasaları gibi daha birçok önemli konu ve konularla alakalı birçok soru çözümü bulunmaktadır.

Taze Mühendis üzerinde paylaşılan ders notlarının bütün hakları tazemuhendis.net’e aittir. Kaynak belirtilerek dahi başka platformlarda paylaşılması, çoğaltılması, ticari olarak satılması kesinlikle yasaktır. Ücretsiz olarak her zaman bu sayfa üzerinden erişebilirsiniz.

Genel-Kimya-Ders-Notları

Bu yazımda sizlerle genel kimya ders notları ve genel kimya soruları paylaştım. Umarım faydalı bir içerik olmuştur. Sorularınızı ve görüşlerinizi yorum kısmından benimle paylaşmayı unutmayın.

Tavsiye Yazı: Mühendislik İçin Matematik 2 Notları

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir