C Ders Notları ve C Kod Örnekleri PDF

C Ders Notları

C programlama dili dersi bilgisayar ya da yazılım mühendisliği okuyan mühendislik öğrencilerinin genelde ilk senelerinde aldıkları bir derstir. Hatta çoğu üniversite programlama dillerini öğretmeye C ile başlar. Ben de bugün sizlerle C ders notları ve C kod örnekleri paylaşmak istiyorum.

C Ders Notları

C programlama dili 1970’li yıllarda Ken Thompson ve Dennis Ritchie tarafından günümüzde hiç kullanılmayan B dili tabanı kullanılarak Bell Laboratuvarında geliştirilmiştir.

C, günümüzde aktif şekilde kullanılan ve bilinen bir dildir. Bunun nedeni ise programlayan insana dil kontrolü sağlaması ve oldukça verimli olmasıdır. Aynı zamanda Unix işletim sisteminin de geliştirildiği dil olan C; Python, Java, C++ gibi birçok programlama dilinin de geliştirilmesine katkı sağlamıştır.

C ile kod yazmak programlamaya yeni başlayan insanlara zor gelse de kısa bir süre içinde kolaylaşır çünkü genel olarak kullanılan komutlar İngilizce’de kullanılan temel komutlardır.

Özenle tuttuğum bu notlarda ders notlarının yanı sıra C kod örnekleri de bolca bulunmaktadır. Aynı zamanda bu örneklerin çıktıları ve açıklamalarını da notlarda görebilirsiniz.

Taze Mühendis üzerinde paylaşılan ders notlarının bütün hakları tazemuhendis.net’e aittir. Kaynak belirtilerek dahi başka platformlarda paylaşılması, çoğaltılması, ticari olarak satılması kesinlikle yasaktır. Ücretsiz olarak her zaman bu sayfa üzerinden erişebilirsiniz.

C-Ders-Notları

Tavsiye Yazı: C++ Ders Notları

Paylaşılan C ders notları ve C kod örnekleri ile ilgili her türlü soru ve görüşünüzü yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

4 Comments
  1. Avatar
  2. Avatar
  3. Avatar
  4. Avatar

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir