Bilgisayar Mimarisi Ders Notları Ve Örnekleri

bilgisayar mimarisi ders notları

Bilgisayar mühendisliğinin en temel konularından birisi şüphesiz bilgisayar mimarisidir. Bu yazımda sizlerle bilgisayar mimarisi ders notları paylaşmak istiyorum.

Bilgisayar mimarisi dersi, bilgisayar sistemlerinin donanım tasarımlarını öğretmekle birlikte işlemci yapısı, hızı, bellek kapasitesi gibi seçenekleri de öğretmektedir.

Bilgisayar Mimarisi Ders Notları

Bilgisayar mimarisi ders notları içinde John von Neuman mimarisi, bilgisayar mimarisi katmanları ve ayrıntılı açıklamaları, bilgisayarda hız ve bu hızı hesaplama yöntemleri, RISC ve CISC mimarileri gibi önemli birçok konu ayrıntılı bir şekilde örnekleriyle anlatılmaktadır.

Taze Mühendis üzerinde paylaşılan ders notlarının bütün hakları tazemuhendis.net’e aittir. Kaynak belirtilerek dahi başka platformlarda paylaşılması, çoğaltılması, ticari olarak satılması kesinlikle yasaktır. Ücretsiz olarak her zaman bu sayfa üzerinden erişebilirsiniz.

bilgisayar-mimarisi-ders-notları

Sizlerle paylaştığım bilgisayar mimarisi ders notları ile ilgili her türlü soru ve görüşünüzü yorum kısmından benimle paylaşabilirsiniz.

2 Comments
  1. Avatar
    • Nisanur Demirci

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir