Mühendislik İçin Matematik 2 Ders Notları

Mühendislik İçin Matematik 2 Ders Notları

Matematik 2 mühendislik öğrencilerinin 1.sınıf 2.dönem de aldıkları ve genelde çoğu mühendislik öğrencisinin ilk alışta geçtiği bir derstir. Fakat şu bir gerçek ki matematik 2, ilk dönem alınan matematik 1 dersine göre daha zordur. Bu yazımda sizlerle özenle tutulmuş mühendislik için matematik 2 ders notları paylaşmak istiyorum.

Tahmin edeceğiniz üzere matematik 2 dersinin içeriğini, genel olarak türev ve integral konuları oluşturuyor. Tabii bu ikisinin dışında limit konusu da matematik 2 dersinin kapsamına giriyor. Aşağıda PDF formatında paylaştığım genel matematik 2 ders notları ile matematik 2 dersinden yüksek bir ortalama ile geçeceğinizi düşünüyorum. Ayrıca notlarda bol bol çözümlü örnek de yer alıyor. Her çözümlü örneği incelemenizi ve daha sonra çözümlerine bakmadan çözmeye çalışmanızı tavsiye ediyorum.

Mühendislik İçin Matematik 2 Ders Notları

Taze Mühendis üzerinde paylaşılan ders notlarının bütün hakları tazemuhendis.net’e aittir. Kaynak belirtilerek dahi başka platformlarda paylaşılması, çoğaltılması, ticari olarak satılması kesinlikle yasaktır. Ücretsiz olarak her zaman bu sayfa üzerinden erişebilirsiniz.

Mühendislik-matematik-2-ders-notları-pdf

Hepinize sınavlarınızda başarılar. Yazının başında da belirttiğim gibi lütfen örnek soruların hepsine dikkatlice bakın ve çözümlerini anlayın. Bu sayede matematik 2 dersini rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Matematik 2 ders notları ile ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız ya da sormak istediğiniz bir şey varsa yorum kısmından sorabilirsiniz.

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir