En İyi Kitap Siteleri | Kitap Alışveriş Siteleri Listesi

En iyi kitap siteleri

Günümüzde çoğu kişi kitap satın almak istediği zaman kitabevine gitmek yerine, internet üzerinden kitap satın almayı tercih ediyor. Evden çıkmadan alışveriş yapabilmemiz, fiyatların uygun olması, bol çeşitlilik gibi faktörler internet üzerinden kitap satın almayı daha cazip hale getiriyor. Fakat internet alışverişi yaparken dikkat etmemiz gereken çok önemli bir şey var: Güvenlik. Bu yazımda güvenle kitap satın alabileceğiniz siteleri sizler için derledim. Gelin en iyi kitap siteleri nelermiş hep birlikte öğrenelim.

Yazıya başlamadan önce şunu belirteyim, en iyi kitap alışveriş siteleri listemde hem okuma kitabı satılan hem de ÖSYM sınavlarına yönelik (YKS, KPSS, DGS vb.) kitapların satıldığı sitelere yer vereceğim. Sizin daha önce alışveriş yapıp memnun kaldığınız ya da memnun kalmadığınız bir kitap sitesi varsa yazının altında yorum kısmından deneyiminizi bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Güvenilir Kitap Sitesi Nasıl Olur?

Listeye geçmeden önce bir alışveriş sitesinin güvenilir olup olmadığını nasıl anlarız kısaca bundan bahsetmek istiyorum. Ben bir sitede alışveriş yapmadan önce şu noktalara kesinlikle dikkat ederim:

 • Sitenin güvenlik sertifikası var mı? (Site adresinin başında https yazması ve kilit sembolünün olması gerekir.)
 • Firma bilgileri açık açık paylaşılmış mı? (Kitap sitesinin hakkında kısmında firma sahibi, adresi, telefonu vb. bilgileri açık şekilde paylaşılmadıysa bu işte bir sıkıntı var demektir.)
 • Sipariş öncesinde kullanıcı yeterli düzeyde bilgilendiriliyor mu? ( Mesela hangi tarihlerde kargoya verilecek. alışveriş sözleşmesi vs)
 • Şikayetvar, Ekşi Sözlük gibi sitelerde site hakkında yapılmış bir olumsuz yorum mevcut mu? (Neredeyse her firmayla ilgili bu tarz mecralarda olumsuz yorum bulabilirsiniz. Ama olumsuz yorum sayısı fazlaysa o siteden alışveriş yapmamanızı öneririm.)
 • Güvenli ödeme seçeneği sunuyor mu?
 • İade şartları ile ilgili bilgilendirme yapılmış mı?
 • Kitap yorumları nasıl, sitenin kendi yorum kısmındaki olumsuz yorumlar siliniyor mu? (Eğer bir siteyle ilgili hiç olumsuz yorum göremezseniz büyük ihtimalle olumsuz yorumları siliyorlar demektir bu. Bunu anlamak için 3. madde de belirttiğim gibi Şikayetvar. Ekşi Sözlük ya da Google haritalarda site hakkında yapılan yorumları okuyabilirsiniz.)

Ben genelde bir kitap alışveriş sitesinden sipariş vermeden önce bu kriterleri sağlayıp sağlamadığına bakarım. Size de bunu tavsiye ederim.

En İyi Kitap Siteleri

Şu an KPSS’ye hazırlandığımı Youtube kanalımı takip edenler biliyor. Çoğu kaynak kitabımı aşağıda paylaştığım kitap siteleri üzerinden aldım. Bu listeyi de kendi tecrübelerimden yola çıkarak oluşturdum.

Kitapyurdu

Kitap denilince çoğu kişinin aklına gelen, yılların kitap sitesi Kitapyurdu’nu listede ilk sıraya koymak istedim. Aradığınız her türlü okuma ve test kitabını bulabileceğiniz güvenilir bir site. Yıllardır alışveriş yaparım, tavsiye ederim.

(kitapyurdu.com)

Kitapseç

Kitapseç, merkezi Ankara’da olan özellikle son yıllarda güzel bir çıkış yakalamış, benim de yaklaşık bir yıldır alışveriş yaptığım güzel bir kitap sitesi. İnternette hakkında kötü yorumlar da yer alıyor ama ben henüz bir sıkıntı yaşamadım. Özellikle KPSS’ye ya da YKS’ye hazırlanıyorsanız bu siteyi tercih edebilirsiniz. Kitapseç’in en sevdiğim özelliklerinden birisi de özel günlerde kampanyalar düzenlemesi. Bu şekilde iyi bir kampanya yakalarsanız uygun fiyata kitap satın alabilirsiniz.

(kitapsec.com)

İdefix

İdefix, aradığınız her türlü okuma kitabını bulabileceğiniz, kitapların uygun fiyata satıldığı güvenilir bir kitap sitesi. Okuma kitabı almayı düşünüyorsanız İdefix’e de bir göz atmanızı öneririm.

(idefix.com)

Bkmkitap

Dönem dönem düzenlediği indirimlerle gerçekten uygun fiyata kitap alabileceğiniz bir site. Benim en sevdiğim yanlarından birisi de sitenin tasarımı, sade ve şık bir tasarıma sahip. Bkmkitap’tan da güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

(Bkmkitap.com)

Kitapbudur

Henüz buradan alışveriş yapmadım fakat yarın bir tane KPSS matematik soru bankası kitabı almayı düşünüyorum. İnternette hakkında çok olumsuz yorum var ancak bir arkadaşım Kitapbudur’un kargoları oldukça hızlı gönderdiğini ve alışverişte hiç sıkıntı yaşamadığını söyledi. Ben de alışveriş deneyimimden sonra burayı güncelleyeceğim, sıkıntı yaşayıp yaşamadığımı belirtirim.

(kitapbudur.com)

Babil

Daha önce Babil’den hiç alışveriş yapmadım fakat internette hakkında yapılan olumsuz yorum sayısı oldukça az olduğu için listeye dahil etmeye karar verdim. Hem okuma kitabı hem de sınavlara yönelik kitaplar bulabileceğiniz güzel bir site.

(Babil.com)

D&R

İyi anlamda adı çıkmış, alışveriş yapan çoğu kişinin memnun kaldığı bir kitap sitesi. Yılların firması olduğu için alışveriş sürecinde bir sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum. Daha önce yaptığım bütün alışveriş deneyimlerim de olumlu sonuçlandı.

(dr.com.tr)

Kitapİşler

İşler Kitabevi online kitap satışını kitapisler.com üzerinden gerçekleştiriyor. Sınavlara yönelik birçok kitap çeşidi olan, adını iyi anlamda duyurmuş güzel bir site. Genel olarak hakkında iyi yorumlar yapılmış.

(kitapisler.com)

Hepsiburada

Eminim ki birçoğunuz en iyi kitap siteleri listesinde Hepsiburada’yı görünce şaşırmıştır. Fakat ben kitap alışverişlerimde Hepsiburada’yı da çok sık kullanıyorum. Çünkü bazı zamanlar en ucuz fiyatları Hepsiburada’da buluyorum. Şu an kullandığım Pegem’in KPSS 2020 Soru Bankası setini Ankara Kızılay’da bir kitabevinden 150 TL’ye almıştım. Aynı seti bir hafta sonra Hepsiburada’da 130 TL’ye görünce birazcık üzülmüştüm. Alışveriş yaparken satıcının puanına bakın. Yüksek puanlı bir satıcıysa gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirsiniz.

(hepsiburada.com)

Tavsiye Yazı: KPSS Matematik Kaynak Önerileri

Bu yazımda sizlere kendi tecrübelerimden ve internette yapılan yorumlardan yola çıkarak güvenle alışveriş yapabileceğiniz kitap sitelerinden bahsetmeye çalıştım. Şunu hiçbir zaman unutmayın 100 kişinin alışveriş yapıp memnun kaldığı bir yerde siz olumsuz deneyim de yaşayabilirsiniz. Maalesef alışveriş konusunda herkesin istisnasız memnun kaldığı bir firma bulmak zor. Ama çoğunluğun olumlu deneyim yaşadığı alışveriş sitelerini tercih etmeniz mantıklı bir hareket olacaktır. En iyi kitap siteleri listemde olması gerektiğini düşündüğünüz kitap siteleri varsa yorum kısmından paylaşmayı lütfen unutmayın.

5 Comments
 1. Kadir Güzel
  • Tazemühendis
 2. Avatar
  • Kardelen Dişli
 3. Avatar

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir