Google Hileleri | Google’ın Bilinmeyen Özellikleri

Google'ın bilinmeyen özellikleri

İnternet kullanmaya başladığımızda tanıştığımız ilk site olan dünyanın en büyük arama motoru Google, birçok gizli özelliğe sahip. Google ile ücretsiz film izleyebilir, oyunlar oynayabilir, ilginç web sitelerini keşfedebilir ve hacker deneyimi yaşayabilirsiniz. Google hileleri yazımda bütün bu özellikleri sizler için derledim. Hadi gelin daha fazla vakit kaybetmeden Google’ın bilinmeyen özelliklerini keşfedelim.

Google’ın Bilinmeyen Özellikleri

Do a Barrel Roll

Google arama çubuğuna ”do a barrel roll” yazıp kendimi şanslı hissediyorum derseniz arama ekranının takla attığını göreceksiniz. Hemen panik yapmayın saniyeler içinde eski Google görünümüne kavuşacaksınız. Ayrıca üst tarafa gelen menüden çeşitli Google özelliklerine de pratik şekilde erişebilirsiniz.

Google Pacman

Arama kısmına ”Pacman” yazıp kendimi şanslı hissediyoruma tıklarsanız ekranda çocukluğumuzun oyunu Pacman açılacak. Ne yalan söyleyeyim canım sıkıldıkça ben de buraya girip oynuyorum.

Google Snake

Hazır oyunlara giriş yapmışken çocukluğumuzun bir diğer efsane oyunundan bahsetmek istiyorum. Efsane yılan oyununu oynamak için arama kısmına ”Elgoog Snake’ yazıp kendimi şanslı hissediyoruma tıklamanız yeterli. Google logosunun yılan oyununa dönüştüğünü göreceksiniz.

Kafasını Buzdolabına Sokan İnsanlar

Google’ın neden böyle bir özelliği var bilmiyorum fakat arama kısmına ”241543903” yazıp aratırsanız, kafasını buzdolabına sokan insanların fotoğrafları karşınıza çıkıyor.

Ücretsiz Film İzlemek

Google sayesinde ücretsiz film izlemek için arama kısmına ”film adı Google Drive” yazarak arama yapmanız, ardından da ilk sonuca girmeniz yeterli. Bir örnek vermem gerekirse Avengers Endgame’i izlemek için aramaya: Avengers End Game Google Drive yazarak aratıyorum ve ilk sonuca tıklıyorum.

Hacker Prank Simulator

Çocukken hacker olmak, o hackerların bilgisayar ekranları bana hep havalı gelirdi. İşte Google benim gibileri düşünmüş ve bir anlığına kendinizi hacker gibi hissetmenizi sağlayacak bir yöntem geliştirmiş. Google’a girip ”Hacker prank simulator” yazıp ilk çıkan sonuca girerseniz, siz de hacker ekranına kavuşabilirsiniz.

Google Hipnoz Eden Site

Google hileleri arasında benim en çok hoşuma giden özelliklerden birisi bu. Google’a girip ”zoomquilt” yazarak kendimi şanslı hissediyorum derseniz, kendinizi sizi hipnoz eden bir sitenin içinde bulacaksınız.

Google Underwater

Google’a ”Google underwater” yazıp kendimi şamslı hissediyoruma tıklayın. Ekranınızın sular altında kaldığını ve balıkların yüzdüğünü göreceksiniz.

Google Gravity

Google’a ”Google Gravity” yazıp kendimi şanslı hissediyorum butonuna tıklayın. Henüz bir şey olmadığını düşünebilirsiniz fakat bir defa mouse ile ekranda herhangi bir yere tıklarsanız, bütün yazıların aşağı düştüğünü göreceksiniz.

Pointer Pointer

Sıra geldi Google’ın en eğlenceli özelliğine. Google arama kısmına ”pointer pointer” yazıyoruz. Ardından ilk çıkan sonuca tıklıyoruz. Açılan sitede mouse ile nereye tıklarsanız, tıkladığınız yeri parmaklarıyla gösteren insanların fotoğrafları ekrana geliyor. Canım sıkıldığında bunu yaparak çok eğleniyorum, size de tavsiye ederim.

EssayTyper

Google hileleri içinde öğrencilerin en çok işine yarayacak olanı belki de bu. Makale yazmakta zorlanıyorsanız, yazı yazmanız gereken ödevleri yaparken zorlanıyorsanız aşağıdaki adımları tek tek takip ederek saniyeler içinde her konuda makale yazabilirsiniz.

  • Google’a EssayTyper yazarak aratıyoruz. Karşımıza çıkan ilk sonuca giriyoruz.
  • Ardından gelen ekrana makalemizin konusunu yazıyoruz. ( İngilizce )
  • Karşımıza yazı yazma paneli açılıyor. Yapmanız gereken tek şey tuşlara rastgele basmak. Seçtiğiniz konuda makalenin yazıldığını göreceksiniz.

Bu yazımda Google’ın bilinmeyen özellikleri hakkında bilgi vermeye çalıştım. Umarım faydalı bir liste olmuştur. Paylaştığım Google hileleri hakkında sorularınız varsa yorum kısmından sorabilirsiniz.

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir