KPSS Türkçe Kaynak Önerileri | 2020 KPSS

KPSS Türkçe Kaynak Önerileri

KPSS Türkçe kaynak önerisi, uzun zamandır yazmak istediğim bir yazıydı. Fakat bir türlü zamanım olmuyordu. Sonunda fırsat bulup bilgisayarın başına geçebildim. Türkçe, düzenli bir şekilde çalışırsak rahatlıkla halledebileceğimiz ve KPSS’de yüksek net yapabileceğimiz bir ders. Ama bu çalışmayı doğru kaynaklardan yapmak da oldukça önemli. Bu yazımda sizlere KPSS Türkçe kaynak önerileri vermek istiyorum. Hem şu an KPSS’ye hazırlanırken kendi kullandığım kitaplardan hem de hocaların tavsiye ettiği kitaplardan bahsedeceğim.

KPSS Türkçe Kaynak Önerileri

KPSS Türkçe kitap önerilerini konu anlatım ve soru bankası olmak üzere iki başlık altında inceleyeceğiz.

Kpss Türkçe Konu Anlatımı Kitap Önerileri

Benim Türkçe dersim üniversite sınavına hazırlanırken yoğun şekilde çalışmamdan dolayı iyi. O yüzden konu anlatım kitabı kullanmıyorum. Fakat yine de bazı unuttuğum dil bilgisi konularını hatırlamak için internetten bazen video izliyorum. Siz de Türkçe’ye internetten video izleyerek çalışabilirsiniz. Fakat yine de önerilen birkaç kitaptan bahsetmek istiyorum.

  • Benim Hocam KPSS 2020 Türkçe Konu Anlatımı = İnternette Benim Hocam yayınlarını zaten biliyorsunuz ayrıca anlatmama gerek yok. Başka dersler için ben de Benim Hocam kitapları kullanıyorum. Benim Hocam’ın KPSS Türkçe konu anlatımı kitabını da tercih etmenizi öneririm çünkü internetteki videolar ile birebir uyumlu. Bir yandan video izleyip bir yandan kitap üzerinden takip edebilirsiniz.
  • PEGEM KPSS 2020 Türkçe Konu Anlatımı = Pegem’in 2020 Kpss için hem konu anlatım hem de soru bankası setleri var. Her iki setin içinde de bütün dersler mevcut. Bu setin soru bankasını kullanıyorum ve gayet memnunum. Konu anlatımını kullanan arkadaşlarım da memnun kaldıklarını söylediler. Türkçe için de PEGEM yayınlarını tercih edebilirsiniz.
  • İsem KPSS 2020 Evveliyat Ders Notları = Video izleyerek ders çalışmayı sevenler İsem yayınlarının evveliyat ders notlarını da tercih edebilir. Aynı Pegem’deki gibi setin içinde her ders bulunuyor. Bir yandan video izleyip bir yandan da ders notlarından konuyu takip edebilirsiniz.

Bu listede olmayan birçok yayının KPSS 2020 Türkçe konu anlatımı kitabı mevcut. Hepsine ayrı ayrı yer vermeyeceğim çünkü hepsi genel olarak iyi. Gönül rahatlığıyla alıp kullanabilirsiniz.

Kpss Türkçe Soru Bankası Önerileri

Şunu fark ettim KPSS’ye hazırlanan bazı dostlarım Türkçe’de soru çözmeyi çok da önemli görmüyor. Çözse bile sadece paragraf soruları çözüyor. Fakat şundan emin olun, Türkçe’de dil bilgisini soru çözmeden halledemezsiniz. Hatta her seviyeden soru çözmeye çalışın. İlk olarak seviyenize göre kolay ya da orta düzey bir kaynaktan başlayıp daha sonra zor kaynağa geçiş yapabilirsiniz.

  • Uzman Kariyer KPSS 2020 Türkçe Soru Bankası = Benim kullanmadığım fakat internette oldukça övülen bir kitap. Sorularının gerçek sınava yakın olduğu söyleniyor. Bir kitapçıda bu soru bankasını inceleyerek alabilirsiniz.
  • PEGEM KPSS 2020 Türkçe Soru Bankası = Pegem’in GK/GY Soru bankası setini kullandığımı söylemiştim. Bu setin içinde Türkçe soru bankası da yer alıyor. Orta seviye bir kitap olduğunu söyleyebilirim. Normal zorlukta sorulardan oluşsa bile her testin içinde bir iki tane zor, ayırt edici soru da yer alıyor.
  • Benim Hocam KPSS 2020 Türkçe Soru Bankası = Benim Hocam hakkında yapılan yorumlar genel olarak iyi. Güzel bir Türkçe soru bankası arıyorsanız Benim Hocam yayınlarını da öneririm.
  • İsem Aşina Türkçe Soru Bankası = İsem Aşina seti kullandığım ve memnun kaldığım setlerden bir tanesi. İçinde her dersin soru bankası yer alıyor. Türkçesi’de gayet kaliteli sorulara sahip. PEGEM için anlattıklarım İsem Aşina seti için de geçerli.
  • KPSS Türkçe’nin Kara Kutusu = İçinde bütün ÖSYM sınavlarından çıkmış sorular yer alıyor. Çözdüğüm ve çözmekten keyif aldığım bir kitap. Kpss için çıkmış soruları çözmenin ne kadar önemli olduğunu hepiniz biliyorsunuz. Bu kitabı da öneririm.

Tavsiye Yazı = KPSS Matematik Kaynak Önerileri

Bu yazımda sizlere KPSS Türkçe kaynak önerileri vermeye çalıştım. Umarım faydalı bir yazı olmuştur. Sizin paylaşmak istediğiniz KPSS Türkçe kitap önerisi varsa yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

One Comment
  1. Avatar

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir