En İyi Uçlu Kalem Önerileri | Uçlu Kalem Önerisi

Genelde basit şeylerle ders çalışma isteğini artırabilen birisiyim. Fakat bazen öyle anlarım olur ki ders çalışma motivasyonum, isteğim dibe vurur. İşte böyle zamanlarda ders çalışma motivasyonu kazanmak için kırtasiye alışverişine çıkarım. Tabi bu alışverişte uçlu kalemler, alacaklarımın başında yer alır. Üniversite son sınıf öğrencisi olarak bu zamana kadar birçok uçlu kalem kullanmış birisi olduğumu rahatlıkla söyleyebilirim. Bugün kendi tecrübelerimden yola çıkarak hazırladığım öğrenciler için en iyi uçlu kalem önerileri listemle karşınızdayım. Hangi kalemi almalıyım diyenlerin, uçlu kalem önerisi isteyenlerin bu yazıyı sonuna kadar okumalarını tavsiye ederim.

Uçlu Kalem Önerileri

Rotring 500 Versatil Kalem

Uçlu Kalem Önerileri

Uçlu kalem önerisi listeme ilk olarak Rotring ile başlamak istiyorum. Altıgen olarak tasarlanan Rotring 500, bu tasarımı sayesinde rahat bir şekilde yazı yazmamıza olanak sağlıyor. Gövde kısmı kaliteli bir plastik malzemeden, yazı yazarken tuttuğumuz kısmı ise metal malzemeden yapılmış. Kalemin en büyük özelliği ise bence uç sertliğinin ayarlanabilir olması. Ayrıca kalem ucu pirinçten imal edilmiş. Yazarken çok uç kırmaktan şikayetçiyseniz bu kalemi öneririm. Ayrıca 0.5 ve 0.7 mm uç seçenekleri bulunuyor.

Faber Castell Grip Plus

Uçlu Kalem Önerileri

Hani şu bütün geometricilerin elinde bulunan, dikme indirip 3-4-5 üçgeni elde etmenizi sağlayan kalem var ya işte bu o. Birçok kişi tombul kalemle yazmayı pek sevmiyor fakat tombul kalemler her zaman benim daha çok hoşuma gitmişlerdir. Kauçuk kılıfı sayesinde rahat ve ergonomik bir tutuş sağlayan Grip Plus’ta aynı zamanda çevirince ortaya çıkan aşırı büyük bir silgi var. Böyle tombul kaleme de böyle silgi yakışırdı. Ayrıca kalemin birçok renk seçeneği de bulunuyor.

Pensan Iq Versatil Kalem

Uçlu Kalem Önerileri

Uçlu kalem önerileri listeme İsviçre yapımı Pensan ile devam etmek istiyorum. Birçok renk alterantifi bulunan Pensan Iq, aynı zamanda ergonomik bir tasarıma sahip. Okul ve iş hayatınızda bu uçlu kalemi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Fiyat olarak da Faber ve Rotring’ten daha ucuz.

Caran Dache Leman Rodyum Mekanik Kurşun Kalem

Belki de dayanıklılık, sağlamlık açısından alabileceğiniz en iyi kalemlerden birisi. Spesifik bir kalem olduğu için her kırtasiyede bulunmaz. İnternet üzerinden sipariş edebilirsiniz. İsviçre üretimi olan bu kalemde Çin lakı denilen malzeme kullanılır. Tsi – Cheu ağacından elde edilen bu malzeme kalemin dayanıklı olmasını sağlıyor. Firma kaleme ömür boyu garanti veriyor. Bu arada fiyatı birazcık ütopik ama ben yine de listeye koymak istedim.

Rotring Rapid

Uçlu Kalem Önerileri

Özellikle teknik çizim yapanların çok tercih ettiği bir uçlu kalem. Teknik çizimlerde tercih edilmesinin en büyük sebebi ise rahat bir tutuş sağlaması. Yumuşak uç ve sağlam gövde tasarımına sahip. Dolayısıyla uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Pentel Smash Q1005

Uçlu Kalem Önerileri

Bu kaleme ilk baktığınızda gözünüze çok ağır bir kalem gibi gözükebilir. Fakat elinize alınca aslında hiç de ağır bir kalem olmadığını anlıyorsunuz. Daha çok teknik çizim kalemi olarak geçen Pentel Smash, ders çalışmak ya da yazı yazmak için de uygun. Çıkıntılı şekilde tasarlanan kauçuk tutacı elinizin kaymasını iyi şekilde önlüyor. Fiyatı birazcık pahalı ama kaleme para veririm hiç acımam diyenler tercih edebilir.

Pilot Shaker Versatil Kalem

uçlu kalem önerisi

Ergonomik ve şık tasarımı, tamamen metalden oluşan iç yapısı ile Pilot Shaker’da uçlu kalem önerisi listemizde kendine yer buldu. Kalemi sallayarak ya da arkadan basarak içindeki ucu ilerletebilirsiniz. Benim en çok dikkatimi çeken özellikleri ise kalemin ucunun çok uzun olması ve gövde tasarımında kullanılan plastiğin oldukça sert olması oldu.

Bu yazımda sizlere elimden geldiğince uçlu kalem önerileri yapmaya çalıştım. Siz de yorum kısmından kullandığınız ve memnun kaldığınız uçlu kalemleri paylaşabilirsiniz.

2 Comments
  1. Avatar
  2. Avatar

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir