Visco Yatak Nedir? Visco Yatak Kullanıcı Yorumları

Visco Yatak Nedir? Visco Yatak Kullanıcı Yorumları

Yeni bir yatak almak için araştırma yaptığınızda visco terimi ile karşılaşırsınız. Çoğu kişi visco ne demek bilmeden kulaktan dolma bilgilerle yatak alır. Fakat iyi bir alışveriş için her zaman detaylı şekilde araştırma yapmamız gerekir. Bu yazımda visco yatak nedir, visco yatakların zararları, faydaları nelerdir hepsini anlatmaya çalışacağım. Gelin lafı çok uzatmadan başlayalım.

Visco Yatak Nedir?

Visco yatak, normal sünger malzemenin üzerine visco elastik katman yerleştirilerek oluşturulan yataklara denir. Asıl visco yatak soft süngerin üzerine visco elastik katman yerleştirilmesi ile elde edilir. Fakat piyasadaki yataklara baktığımızda yaylı yatakların da üzerine ped şeklinde visco katman yerleştirilerek elde edilen visco yatakların satıldığını da görürüz. Benim tavsiyem sünger üzerine visco katman yerleştirilen yatakları tercih etmeniz yönünde. Ayrıca yatakta kullanılan süngerin de PU sünger dediğimiz malzemeden yapılmış olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca yüzde yüz visco olan yatak yoktur. Genelde satıcılar ürünlerini satabilmek için yatakların yüzde yüz visco malzemeden yapıldığını söylerler. Ama bu bir satış oyunudur. Tamamı visco elastik malzemeden yapılan bir yatağın üzerinde uyumak mümkün değildir.

Visco yatak ne demek öğrendik. Biraz da visco yatak ile ilgili merak ettiğiniz diğer sorularınızı cevaplandırmak istiyorum.

Visco Yatak Ne İşe Yarar? Visco Faydaları

Visco genelde yataklarda en üst katmanda yer alır. Visco malzemesinin asıl özelliği vücudumuzun şeklini almasıdır. Yatan kişinin vücudunun şeklini alarak rahat bir yatım sağlar. Yatak yükseklikleri genelde 20-25 cm arasında olur. Bu yüksekliğin 5-9 cm’lik kısmını da visco elastik malzeme oluşturur. Visco katman vücudunuzdaki basıncı minimuma indirerek konforlu bir yatım sağlar. Visco elastik malzemede moleküller hareketli bir yapıda olduğu için kişiye göre tepki verir. Yani visco yatak, yatağı kullanan kişilerin fiziksel özellikleri değişse de hepsine aynı konforu sunar. Visco yataklara hijyen yönünden bakacak olursak da, diğer yataklara göre daha hijyenik olup antibakteriyel özelliğe sahip olduklarını söyleyebiliriz. Mayt, bakteri oluşumu engellenir. Küf ve kötü kokuların oluşmasına izin vermez. Ayrıca visco yataklar vücudun ve omuriliğin sahip olduğu doğal yapısını korumasına yardımcı olur.

Buraya kadar hep visco yatağın iyi yönlerinden, faydalarından bahsettik. Peki hiç mi kötü özelliği yok, visco yatakların zararı var mı? Gelin bir de bu soruya cevap arayalım. Visco yatak nedir yazıma Visco’nun zararları ile devam etmek istiyorum.

Visco Yatak Zararları

Yaylı yatakların birçok zararı olduğu biliniyor. Ama şu ana kadar kişiye uygun seçilen visco yatakların hiçbir zararı görülmemiştir. Ama her üründe olduğu gibi Visco yatakları da bilinçsiz bir şekilde alıp kullanırsanız tabii ki zararları olur. Visco yatak aldığınız zaman vücudunuzun yaklaşık 1 hafta kadar alışma süreci vardır. Yani ilk 1 haftada rahat edememe durumu yaşarsanız bu çok normal. Ayrıca visco yatak kullanmaya başladıktan sonra bir süre odanızı bol bol havalandırmayı ihmal etmeyin. Ucuz diye dandik, neyden yapıldığı belli olmayan bir visco yatak alırsanız her ürünün çakmasında olduğu gibi onların da zararını görürsünüz. O yüzden bir kere alın, almışken en iyisini alın.

Visco Yatak Kullanıcı Yorumları

Yatak almak için birçok marka ve model araştırması yaptım. Bu araştırmalarım sonucunda visco yatak almak için en doğru adresin İşbir Yatak olduğuna karar verdim. Gerçekten birçok Visco yatak modeline sahipler ve hepsi de birbirinden kaliteli. Hatta Ankara’da yaşayıp visco yatak almak isteyenler için İşbir Yatak Etimesgut şubesini tavsiye ederim. Buraya tıklayarak adresine ulaşabilirsiniz. Benim görüşüm visco yatak almanız, yaylı yataklara göre çok daha iyi olduğu ve alacaksanız da İşbir’den almanız yönünde. Tabii ki yaylı yataklar daha ucuz oluyor ama aradaki fiyat farkına kesinlikle değiyor.

Peki başka visco yatak kullananlar visco yatak hakkında nasıl görüşler paylaşmışlar onları da sizlerle paylaşayım.

Visco Yatak Kullananlar

Visco Yatak Nedir? Visco Yatak Kullanıcı Yorumları
Visco Yatak Nedir? Visco Yatak Kullanıcı Yorumları

Tavsiye Yazı : MDF ile Sunta Arasındaki Farklar?

Etiketler:, ,
One Comment
  1. Avatar

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir