KPSS Tarih Kaynak Önerileri | 2020 KPSS

KPSS Tarih Kaynak Önerileri | 2020 KPSS

KPSS Tarih, sınavda en belirleyici derslerden birisidir. Tarih, Türkçe ve matematiğe benzemez. Bilgiyi biliyorsanız yaparsınız, bilmiyorsanız yapamazsınız. Yorumlamanıza çok imkan yoktur. O yüzden tarih, KPSS için en sıkı çalışmamız gereken derslerden birisidir. Peki Tarih çalışırken hangi kaynakları kullanmalıyız? Bu yazımda KPSS Tarih kaynak önerileri yaparak bu soruya cevap vermek istiyorum.

KPSS Tarih kaynak önerilerini konu anlatımı ve soru bankası olmak üzere iki başlık altında yapacağım.

KPSS Tarih Konu Anlatımı Önerileri

KPSS Tarih için Youtube’da birçok kanal mevcut. Bu kanalları izleyerek de çalışabilirsiniz. Ama benim gibi sözel derslerde video izleyemiyor illa okuyarak anlamam lazım diyorsanız şu kitapları kullanabilirsiniz:

  • Doğru Tercih Yayınları KPSS 2020 Tarihin Pusulası: Benim kullandığım ve aşırı memnun kaldığım bir kitap. Konu anlatımı yapılırken sayfanın kenarında o sayfayla ilgili çıkabilecek sorulara da yer verilmiş. Bütün yayınlara bakmadım tabii ki piyasadaki ama bence en iyi kitaplardan birisi bu. Alıp kullanmanızı tavsiye ederim.
  • Benim Hocam Yayınları KPSS 2020 Tarih Konu Anlatımı: Kullandığım bir kitap değil ama videolarla bire bir uyumlu olduğu için tercih edebilirsiniz. Benim Hocam’ın Youtube videoları iyi oluyor. Hatta Tarih konusunda baya iyiler. Oradan video izleyip bir yandan da kitap üzerinden takip edebilirsiniz.

KPSS Tarih konu anlatımı için bu iki kaynak yeterli olur diye düşünüyorum. Dediğim gibi ben mesela bir tane konu anlatım kitabı kullanıyorum. Ayrıca MEB Lise kitaplarına da bir şekilde ulaşıp göz gezdirmenizi tavsiye ederim. MEB Lise kitaplarından da sorular çıkabiliyor. Elinizin altında bulunmasında fayda var. KPSS Tarih kitap önerileri yazıma soru bankaları ile devam etmek istiyorum.

Tavsiye Yazı: KPSS Matematik Kaynak Önerileri

KPSS Tarih Soru Bankası Önerileri

Konu anlatım kitabından ne kadar çalışırsanız çalışın. Tarihte bir bilginin iyice oturması için bol bol soru çözmeniz gerekir. Bunun için de en az iki farklı kaynaktan soru çözmenizi tavsiye ederim. Ayrıca bazı bilgiler var ki hiçbir konu anlatım kitabında karşımıza çıkmazken soruda karşımıza çıkıyor. Soru çözerek bu tarz öğrenimler de yapabilirsiniz. Peki KPSS tarih için hangi soru bankalarını almalıyız? KPSS Tarih kitap önerileri yazıma soru bankası önerileri ile devam etmek istiyorum.

  • PEGEM KPSS 2020 Tarih Soru Bankası= PEGEM’in KPSS 2020 soru bankası setini kullanmanızı tavsiye ederim. Her ders için soru bankası kitapları var. Ben de şu an bu seti kullanıyorum zaten. Tarih için de güzel belirleyici soruları mevcut. En büyük avantajı da çözümlü olması. Soruları çok güzel açıklamışlar.
  • Benim Hocam KPSS 2020 Tarih Soru Bankası= Tarih için henüz kullanmadığım fakat almayı düşündüğüm bir kitap. Yine çözümlü olması hoşuma gitti. Hakkında yapılan yorumlar da genelde olumlu.
  • 2020 KPSS Ataman Tarih Tamamı Çözümlü Soru Bankası= Yine tamamı çözümlü bir kitap. Yanında deneme hediyesi de var. İnternette hakkında olumsuz yorumlar da var ama ben yine de bir şans verilebilir diye düşünüyorum.

Bu yazımda KPSS tarih kaynak önerileri yapmaya çalıştım. Umarım faydalı bir yazı olmuştur. Eğer sizin de kullanıp memnun olduğunuz bir kitap varsa bu yazının altında önerebilirsiniz.

Ayrıca KPSS ders çalışma günlüğüm videolarımı izleyerek bana kpss çalışma serüvenimde eşlik edebilirsiniz.

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir