KPSS Matematik Kaynak Önerileri | 2020 KPSS

KPSS’ye hazırlanmak istiyor ve hangi kitabı alsam diye düşünüyorsanız doğru yazıya geldiniz. Bu yazımda sizlerle kpss matematik kaynak önerileri paylaşacağım. Beni Instagram’da takip edenler bilir. Bu sene yapılacak olan KPSS’ye evde kendi imkanlarımla hazırlanıp girmeye karar verdim. Şu an son sınıfım ve 4 ay kadar staj yapacağım. Bu staj yapacağım süreyi de KPSS çalışarak değerlendiriyorum. Stajımı bir devlet kurumunda yapıyorum. İşin aslı buraya 98 alıp atanan mühendisleri görünce KPSS’ye çalışmaya karar verdim. Kendi kendime bu puanlar alınabiliyor, imkansız değilmiş dedim. İşte bu 98 alan mühendislerin kullandığı, kendi araştırmalarım sonucunda beğendiğim KPSS matematik kitaplarını bu yazımda sizlerle paylaşacağım. Lafı çok uzatmadan sizleri KPSS matematik kitap önerileri ile baş başa bırakmak istiyorum.

KPSS Matematik Kaynak Önerileri

Matematik kaynak tavsiylerini konu anlatım ve soru bankası olmak üzere iki başlık altında yapmak istiyorum.

KPSS Matematik Konu Anlatımı Kitap Önerileri

Öncelikle şunu söyleyeyim ben mühendislik okuduğum için ve internette bütün konuların konu anlatımına ulaşabildiğim için matematikte konu anlatım kitabı kullanmıyorum. Onun yerine internetten konuları kendim çalışıyorum. Yakın zamanda zaten burada da yayınlamaya başlayacağım matematik konu anlatımları. Ama ben kitapsız çalışamam diyenler için kpss matematik kaynak önerisi yapacak olursam:

 • Benim Hocam Yayınları 2020 KPSS Matematik Konu Anlatımı
 • Yediiklim 2020 KPSS Matematik Konu Anlatım Kitabı
 • Pegem 2020 KPSS Matematik Konu Anlatım Kitabı

Pegem ve Yediiklim’in kitapları genelde set halinde satılıyor. Yani diğer derslerin de konu anlatım kitaplarını almak zorundasınız. Ama Benim Hocam’ın kitapları genelde tek satılıyor.

Matematik konularını bence en iyi Youtube’dan video izleyerek ve izlediğiniz videodan güzel şekilde not tutarak öğrenebilirsiniz. Benim tavsiyem bu şekilde.

KPSS Matematik Soru Bankası Önerileri

Üniversite sınavına hazırlanırken bir şeyi çok iyi öğrendim. Matematik’te başarılı olmak için farklı kaynaklardan bol bol soru çözmek lazım. O yüzden KPSS’ye hazırlanırken en az iki farklı matematik soru bankası kullanmanızı öneririm.

 • KPSS 2020 Pegem Matematik Soru Bankası= Bu kitabı kesinlikle öneririm. İçinde çok güzel sorular var. Şu an ben de bu kitabı kullanıyorum. En büyük avantajı da çözümlü olması. Soruları gayet güzel açıklamışlar. Yapamadığım sorulara oradan bakabiliyorum. Ama set halinde satılıyor. Kitabın tek satışı yok diyebiliyorum.
 • Benim Hocam 2020 KPSS Soru Bankası= Bu kitabı da öneririm. Henüz başlamadım çözmeye ama yakın zamanda başlarım. Benim Hocam’ın coğrafya soru bankasını çözdüm ve memnun kaldım. Matematiği hakkında da yapılan yorumlar genel olarak iyi.
 • Yargı Yayınları 2020 KPSS Matematik Soru Bankası= Genel olarak hakkında yapılan yorumlar iyi. Kendim kullanmıyorum. Çözümlü olması büyük bir avantaj.
 • KPSS Matematiğin Kara Kutusu Çıkmış Sorular= Çıkmış soruları çözmek çok önemli. Sadece KPSS değil Ales,YKS,DGS bütün sınavların çıkmış sorularını çözebilirsiniz.
 • Yargı Yayınları Tüm Sınavlar İçin Adım Adım Matematik = Eğer matematiğiniz çok iyi değilse ve temelden başlayacaksanız bu kitabı öneririm.
 • Yediiklim Yayınları Çözümlü Çıkmış Sorular= Çıkmış sorulara yer veren başka bir kitap. Konularına göre düzenlenmiş olması da büyük bir avantaj.

Tavsiye Yazı = KPSS Türkçe Kaynak Önerileri

Bu yazımda sizlere Kpss matematik kaynak önerileri yapmaya çalıştım. Umarım faydalı bir yazı olmuştur. Lisans KPSS 2020 için hangi kitabı alsam diye düşünmenize gerek kalmamıştır. Kpss matematik kitap önerileri yaptığım gibi diğer dersler için de öneri de bulunmamı istiyorsanız yorumlarda belirtebilirsiniz.

2 Comments
 1. Avatar
  • Tazemühendis

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir