Lokmacılar Ne Kadar Kazanır? Yeni Nesil Lokmacı Açmak

Lokmacılar Ne Kadar Kazanır? Yeni Nesil Lokmacı Açmak
Lokmacılar Ne Kadar Kazanır? Yeni Nesil Lokmacı Açmak

Lokmacı açmak, son zamanların trend girişim fikirlerinden birisi durumunda. Genelde her şeyin orijinalini seven biri olmama rağmen geçenlerde merakıma engel olamayarak Ankara’daki bir lokmacıyı ziyaret ettim ve gerçekten bu yeni nesil lokmanın tadını çok beğendim. Bu yazımda sizlere yeni nesil lokmacılar hakkında bilgi vereceğim. Lokmacılar ne kadar kazanır? Sorusunu da uzun araştırmalar sonucu edindiğim bilgilerle cevaplandıracağım.

Yeni Nesil Lokma Nedir?

Bildiğimiz klasik lokmanın içine: Krema, eritilmiş çikolata,puding,nutella vb. şeyler doldurularak sunulan lokmaya denir. Sadece içine değil aynı zamanda lokmanın üzerine de krema veya çikolata sıkılarak servis edilmektedir. Eğer hala denemeyenler varsa tadı gerçekten güzel.

Lokmacı Nasıl Açılır?

Lokmacı açmak için en çok tercih edilen yöntem, bir lokma firmasından lokmacı bayiliği almaktır. Bunun için birçok ünlü lokma firması var hatta birçoğuna sosyal medyada denk gelmişsinizdir. Bu firmaların başvuru şartlarını inceleyebilirsiniz. Fakat genel olarak yeni nesil lokmacı açmak için yapmanız gereken bazı masraflar vardır:

  • Çikolata ve lokma tezgahları
  • Lokma malzemeleri, çikolata malzemeleri
  • Bir lokma dükkanı ( illa dükkan açmak zorunda değilsiniz seyyar olarak da bu işi yapabilirsiniz.)
  • Dükkan için mimari tasarım( Bir iç mimar ile çalışabilirsiniz fakat kendiniz de tasarlayabilirsiniz.)
  • Masa sandalye
  • Dış mekan tasarımı, dükkan tabelası, dükkan totemi
  • Reklam ( özellikle sosyal medyayı kullanmanızı tavsiye ederim)

Bu liste uzar gider bu şekilde. Yeni nesil lokmacı açmak için başlangıçta yaklaşık olarak 100.000-150.000 ₺ gözden çıkarmalısınız.

Lokmacı nasıl açılır ve lokmacı açmanın maliyeti ne kadar? Sorularına cevap verdiğimi düşünüyorum. Peki lokmacılar ne kadar kazanır? Yani lokma dükkanımızı açtıktan sonra ne kadar kazanacağız? Gelin bu soruya cevap arayalım.

Lokmacılar Ne Kadar Kazanır? Yeni Nesil Lokmacı Açmak
Lokmacılar Ne Kadar Kazanır? Yeni Nesil Lokmacı Açmak

Lokmacılar Ne Kadar Kazanır?

Lokmacı açtıktan sonra dükkanı döndürmek, kara geçmek için tanıtımı güzel yapmalısınız. Bunun için interneti öneririm. Sosyal medya fenomenleri, Instagram sayfaları, web siteleri gibi kanallarla lokma dükkanınızı duyurmalısınız. Reklamınızı güzel bir şekilde yaptırdıktan sonra popüler bir lokmacı dükkanı olup kazanmaya başlarsınız. Lokma dükkanının popülerliğine, aydan aya değişse de ortalama olarak bir lokmacı ayda 90.000 ₺ ile 200.000 ₺ arasında ciro yapar. Bazı ünlü lokmacılar kazançlarını sır gibi saklıyor. Buradan yola çıkarak bile lokma işinin iyi kazandırdığını söyleyebiliriz. Örnek verecek olursak bir lokma menüsü yaklaşık olarak 15 ₺ günde 200 kişiye bu menüden satsanız günlük 3000 ₺ eder. Buradan masrafları düşersek ( eleman ve vergi dahil) aylık size yaklaşık olarak 15-20.000 ₺ kalır.

Lokmacı açmak kazandıran bir iş olsa bile her geçen gün açılan lokmacı sayısı artıyor. Bu işten ekmek yemek istiyorsanız lokmacı açılmamış semtleri tercih etmelisiniz. Lokmacı açmak şu anda bir salgın halinde. Daha da popüler olmadan ve her yer lokma dükkanları ile dolmadan önce elinizi çabuk tutsanız iyi olur.

Bu yazımda yeni nesil lokmacı nasıl açılır, lokmacılar ne kadar kazanır? Sorularına cevap vermeye çalıştım. Umarım lokmacılar kaç para kazanır? Sorusunu cevaplayabilmişimdir. Hayalinizdeki girişimi gerçekleştirmeniz dileğiyle görüşürüz.

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir