Instagram Hikayeye Renkli Yazı Yazma Nasıl Yapılır?

Instagram hikayeye renkli yazı yazma
Instagram hikayeye renkli yazı yazma

Sabah Taze Mühendis Instagram sayfasında bir hikaye paylaştım. Bu hikayenin diğer hikayelerden farkı yazının renkli olmasıydı. Renkli dediysem tek renk değil. Herhalde herkes Instagram hikayeye tek renk yazı nasıl yazılır biliyordur. Benim bahsettiğim Instagram hikayeye rengarenk yazı yazma. Paylaştığım bu hikayeden sonra DM’den Instagram hikayeye renkli yazı yazma ile ilgili birçok soru aldım. Ben de bu soruya cevap verdiğim bir yazı yazmaya karar verdim. Bu içeriğin sonunda siz de Instagram hikayeye nasıl renkli yazı yazılır? Öğrenmiş olacaksınız. Attığınız birbirinden ilgi çekici hikayelerle takipçilerinizin dikkatini çekeceksiniz. Ayrıca şunu da söyleyeyim bu yöntemi pek çok kişi bilmiyor.

Instagram Hikayeye Renkli Yazı Yazma

  • Instagram hikayeye renkli yazı yazmak için ilk olarak hikayenize bir fotoğraf yüklemeniz ya da çekmeniz lazım.
  • Fotoğrafı yükledikten sonra sağ üstteki yazı ekleme simgesine ( Aa) tıklıyoruz.
  • Renkli olarak görünmesini istediğiniz yazıyı ekliyorsunuz.
  • Daha sonra yazının üzerine bir kere tıklayıp tekrar düzenleme panelini açıyoruz. Elinizi yazının üzerine basılı tutarak tümünü seç seçeneğinin çıkmasını bekliyoruz ve ardından tümünü seçe tıklıyoruz.
  • Tümünü seçtikten sonra aşağıda çıkan renklerden hoşunuza giden bir tanesinin üzerine basılı tutup renk tonlarının çıkmasını sağlıyorsunuz.
  • Aynı anda yazının üzerindeki mavi seçimin en sonundaki tutma yerine basılı tutuyoruz ve eş zamanlı olarak iki elimizi de sola doğru kaydırıyoruz.
  • Gördüğünüz gibi bir elinizle yazının belli kısımlarını seçerken bir elinizle de renkleri seçiyorsunuz. Dolayısıyla yazının her harfi farklı bir renk oluyor. Instagram hikayeye renkli yazı yazma işlemini anlattığım gibi yapabilirsiniz.

Instagram renkli yazı yazma konusunu daha iyi anlamak için aşağıdaki videoyu izlemenizi öneririm. Ayrıca Instagram destek hattı forumumuzu ücretsiz kullanarak Instagram ile ilgili yaşadığınız sorunları dile getirerek destek alabilirsiniz.

One Comment
  1. Avatar

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir