İlham Verici Elon Musk Sözleri | Elon Musk Başarı Sözleri

Elon Musk'un Sözleri
İlham Verici Elon Musk Sözleri

Elon Musk, teknoloji ve bilim alanında yaptığı çalışmalarla, çılgınca planları ve hayalleriyle son yüzyılın en dahi insanlarından birisi. Dolayısıyla Elon Musk gibi birisinden ilham almamak neredeyse imkansız. Ben de bu yazımda en beğendiğim Elon Musk sözlerini sizlerle paylaşacağım. Birbirinden ilham verici Elon Musk sözleri sayesinde dersler çıkaracağınızı düşünüyorum. Hadi gelin Elon Musk’un sözleri nelermiş bakalım.

Elon Musk Sözleri

 1. Şirket kurmak pasta yapmaya benzer. Tüm malzemelerden eşit oranda sahip olmalısınız.
 2. Şartlar sizden yana olmasa bile, bir şey yeterince önemliyse denemelisiniz.
 3. Harika şirketler harika ürünler üzerine kuruludur.
 4. Ben e-postaları severim. Mümkün olan her yerde, her zaman iletişim kurmaya çalışıyorum. E-posta konusunda gerçekten iyiyim.
 5. İnsanlar tutkularının peşinden gitmeli. Bu onları her şeyden daha çok mutlu edecektir.
 6. Cehennem gibi çalışın. Demek istediğim, her hafta 80 ila 100 saatlik haftalar geçirmelisiniz. Bu başarı şansını artırır. Başka insanlar 40 saatlik bir çalışma haftası geçiriyorlarsa ve siz 100 saatlik çalışma haftası geçiriyorsanız, aynı şeyi yapıyor olsanız bile, onların bir yılda ulaşacağı şeye 4 ay içinde ulaşırsınız.
 7. Hayat uzun süre kin tutmak için çok kısa.
 8. Video oyunlarını severim. Çocukken beni yazılıma sokan da buydu. Daha iyi oyunlar oynamak için daha iyi bir bilgisayar almam lazımdı. Bunun için de yazılıma başlayıp para kazandım.
 9. Gerçekten, mantıklı olan tek şey, daha fazla kolektif aydınlanma için çabalamaktır.
 10. İlk olarak yapmak istediğiniz şeyin imkansız olmadığına inanın. Daha sonra yapabilmeniz için olasılıklar ortaya çıkacaktır.
 11. Ya bir şeyin olduğunu seyredebilirim, ya da onu gerçekleştirebilirim.
 12. Birkaç yüz yıl önceye giderseniz, bugün yaptığımız birçok şeyin o zaman için sihirli sayılabilecek şeyler olduğunu görürsünüz. Uzak mesafelerdeki insanlarla konuşabilme, görüntü iletme, uçmak, kahin gibi büyük miktarda veriye erişebilmek.. Bunlar birkaç yüz yıl önce sihirli sayılıp imkansız olarak görülen şeylerdi.
 13. Henry Ford ucuz, güvenilir araba ürettiğinde, insanlar ‘Hayır, atın nesi var?’ Dedi. Bu büyük bir kumar oynamaktı ve Henry Ford kazandı.
 14. İnternetteki yapılabilecek her şeyin yapıldığını düşünüyorum. Elbette yenilik devam edecek, ancak İnternetin büyük sorunları esasen çözüldü.
 15. Küçükken çok fazla soru sorardım… Ailemi çılgına çevirirdi … Bir şey söylediklerinde onlara inanmaz cevabını sorgulardım. Sonra bu cevabın, bildiğim her şeyden yola çıkarak mantıklı olup olmadığını düşünürdüm.

Bu yazımda sizlerle birbirinden güzel ve ilham verici Elon Musk sözlerini paylaşmaya çalıştım. Elon Musk: Yaptıklarıyla, hayalleriyle ve gelecekte yapacaklarıyla adından sıkça söz ettirecek örnek alınacak birisi. Umarım bu yazıda paylaştığım Elon Musk sözleri sizlerde biraz olsun farkındalık uyandırabilmiştir. Sizin de hoşunua giden fakat benim yazı içinde yer vermediğim Elon Musk sözleri varsa bu yazının altına yorum olarak atabilirsiniz.

TAVSİYE YAZI: Nikola Tesla Sözleri

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir