Instagram Gönderi Nasıl Hazırlanır ?

Instagram gönderi oluşturma
Instagram gönderi oluşturma

Instagram gönderi nasıl oluşturulur , Instagram gönderi oluşturma işlemi nasıl yapılır ? Bu yazımda sizlere anlatmak istiyorum. Öncelikle şunu söyleyeyim, bu yazı reklam falan değil. Bu yazımda kendi sayfam için nasıl Instagram gönderisi oluşturduğumu anlatacağım. İsterseniz hemen başlayalım.

Instagram sayfanızın daha popüler,fenomen bir sayfa olabilmesi için iyi etkileşim alması gerekir. Instagram’da beğeni ve yorum sayınızı arttırmak için de özgün ve kaliteli gönderiler oluşturmalısınız. Peki Instagram gönderi nasıl hazırlanır ? Bu yazımda öğreneceksiniz.

Instagram Gönderi Oluşturma

Kaliteli Instagram gönderisi oluşturmak için birçok yöntem vardır. Bunlardan birincisi photoshop programlarını kullanarak gönderi oluşturmaktır. Adobe photoshop, photoscape,picsart gibi ücretli ve ücretsiz çeşitli photoshop programları ile Instagram postu oluşturabilirsiniz. Fakat bu birazcık uğraştırıcıdır. Çünkü gönderi oluşturmak için en az 15-20 dakika tasarım yapmak zorunda kalacaksınız. Ben eskiden Instagram gönderilerimi bu şekilde photoshop programları ile oluştururdum. Fakat daha sonra , daha kolay bir yol keşfettim ve Instagram gönderilerimi o şekilde oluşturmaya başladım.

Instagram Gönderisi Nasıl Yapılır?

Instagram gönderisi oluşturmak için bir program keşfettim. Bu program : Canva. Canva ile Instagram gönderisi oluşturmanın oldukça basit olduğunu gördüm. Gerçekten çok kullanışlı ve ücretsiz bir program. Hem zamandan tasarruf ediyorsunuz hem de mükemmel tasarımlara ücretsiz olarak erişebiliyorsunuz. Şunu tekrar söylemek istiyorum bu yazı sponsorlu bir yazı değil. Gerçekten Canva adlı programı keşfettim,kullandım ve aşırı derece memnun kaldım. O yüzden bu yöntemi sizlerle de paylaşmak istedim.

Canva Nasıl Kullanılır?

Canva ile Instagram gönderisi nasıl hazırlanır? Adım adım sizlere anlatacağım.

  • Öncelikle Canva’yı play store ya da apple store’dan telefonumuza yüklüyoruz.
  • Daha sonra Canva programını açıyoruz. Karşımıza hali hazırda birçok şablon çıkıyor.
  • Canva ile isterseniz kendiniz yeni tasarım oluşturabilirsiniz. İsterseniz de benim en çok yaptığım yöntem olan hazır şablonları kullanabilirsiniz. Ben genelde hazır şablonları kullanmayı tercih ediyorum.
  • Karşınıza çeşit çeşit şablon çıkıyor Canva’yı açtığınızda. Çünkü Canva ile sadece Instagram gönderileri değil çok çeşitli tasarımlar oluşturabiliyorsunuz. Mesela el broşürü,Youtube kanal resmi,Youtube küçük resim,Instagram hikaye tasarımı gibi birçok tasarımı Canva ile kolayca yapabiliyorsunuz.
  • Karşınıza çıkan şablon kategorilerinden Instagram Gönderi Şablonlarını seçiyoruz. Eğer ana sayfanızda Instagram gönderi şablonları yoksa sayfayı aşağıya kaydırarak ulaşabilirsiniz. Ya da en üstteki arama kutusuna Instagram gönderisi yazarak ulaşabilirsiniz.
  • Buradan hoşunuza giden bir şablonu seçip tıklayın. Karşınıza açılan düzenleme panelinde nereyi düzenlemek istiyorsanız üzerine bir kere tıklamanız yeterli. İstediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz.

SON SÖZLER

Bu yazımda sizlere Instagram gönderi oluşturmadan bahsetmek istedim. Instagram gönderi nasıl hazırlanır? Benim Instagram gönderisi hazırlarken en çok kullandığım program olan Canva nasıl kullanılır ? Anlatmaya çalıştım. Umarım faydalı bir yazı olmuştur. Sorularınızı yorum olarak yazmayı lütfen unutmayın.

TAVSİYE YAZI : Nasıl Youtuber Olunur?

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir