STFA Future Engineers Programı Nedir? Nasıl Başvuru Yapılır?

STFA Future Engineers Programı Nedir? Nasıl Başvuru Yapılır?

STFA Future Engineers Programı ile STFA geleceğin inşaat mühendislerini yetiştirmeyi hedefliyor. Biliyorsunuz daha önce TAI’nin böyle bir programı olan TAI Stajyer Mühendis programından bahsetmiştim. STFA’da,stajyer mühendis programına çok benzer bir şekilde, inşaat mühendisliği öğrencilerine yönelik Future Engineers programını her sene düzenliyor. Bu yazımda da sizlere Future Engineers programı hakkında bilgi vermek istiyorum. Future Engineers programına nasıl başvuru yapılır, kimler başvuru yapabilir, başvuru tarihleri ne zaman ? Hepsine cevap vermeye çalışacağım.

STFA Future Engineers Programı Nedir?

1938 yılında iki inşaat mühendisi olan Sezai Türkeş ve Feyzi Akkaya tarafından kurulan, inşaat ve mühendislik alanında faaliyetlerini sürdüren STFA şirketinin , kalifiye inşaat mühendisleri yetiştirmek için düzenlediği programdır. Her sene düzenli olarak başvuruları açılmakta ve future engineers programına öğrenci alımı yapılmaktadır. Peki STFA Future Engineers programında neler var ? Kabul edilen bir öğrenci hangi imkanlardan faydalanabilecek?

STFA Future Engineers Programında Neler Var?

STFA Future Engineers programına kabul edilen şanslı inşaat mühendisi adayları, STFA tarafından düzenelenen bir kamp ile diğer arkadaşları ile tanışacaklar. Her öğrencinin kendine özel bir mentörü olacak ve bu mentörden koçluk ve danışmanlık hizmeti alabilecek. Ayrıca öğrenciler STFA Holding’te staj yapma ve part time çalışma imkanına sahip olacaklar. Tabi ki bu part time çalışmalarının karşılığında bir ücret de alabilecekler. Ayrıca öğrencilerin takım halinde çalışabilme yeteneklerinin gelişimi açısından bir proje görevleri olacak ve hazırladıkları projeleri üst yönetime sunacaklar.

STFA Future Engineers Programına Kimler Başvurabilir?

STFA Future Engineers programına , mühendislik ve teknoloji fakültelerinde okuyan inşaat mühendisliği 3.sınıf öğrencileri başvuru yapabilir.

STFA Future Engineers Programı Başvuruları Ne Zaman?

STFA Future Engineers Programına başvuru yapmak isteyenler için son başvuru tarihi 15 Aralık 2018. Bu tarihe kadar STFA Future Engineers programına başvuru yapabilirsiniz.

STFA Future Engineers Programına Nasıl Başvuru Yapılır?

Resmi sitesi : http://stfafutureengineers.com/ adresine giderek , STFA Future Engineers programına başvuru yapabilirsiniz.
Bu yazımda sizlere , inşaat mühendisliği öğrencilerinin kesinlikle bşavurmasını tavsiye ettiğim, benim de başvuru yapacağım STFA Future Engineers Programını tanıtmaya çalıştım. Eğer sorularınız varsa bu yazının altına yorum olarak bırakabilirsiniz.

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir