İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Maaşları | İş Güvenliği Uzmanı Maaşları

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Maaşları

İş güvenliği uzmanı maaşları , çalıştığı tehlike sınıfına ve sertifikasına bağlı olarak farklı değerler gösterebilir.

İş sağlığı ve güvenliği, son yıllarda önemi daha çok anlaşılan ve adını çok sık duyduğumuz bir alan haline geldi. Fakat bu yazımda iş sağlığı ve güvenliğinden bahsetmeyeceğim. Bu yazımda sizlere iş sağlığı ve güvenliği uzmanı maaşlarından bahsedeceğim. İş sağlığı ve güvenliği uzmanları ne kadar maaş alır , kamuda iş güvenliği uzmanı maaşları, özel sektörde iş güvenliği uzmanı maaşları hepsine değinmeye çalışacağım.
Eğer aklınızda iş sağlığı ve güvenliği uzmanı nedir , ne iş yapar , nasıl olunur gibi bir soru varsa buraya tıklayarak iş sağlığı ve güvenliği bölümünü tanıttığım videoma ulaşabilirsiniz.

Neyse biz konumuza dönelim. İş güvenliği uzmanı maaşları demiştik en son.. Lafı çok uzatmadan başlayalım. İlk olarak özel sektörde iş sağlığı ve güvenliği uzmanları maaşlarından bahsederek başlayalım.

Bildiğiniz üzere iş güvenliği uzmanlığı A B ve C olmak üzere üç sınıfa ayrıldı. Aralarında görev , tecrübe , iş olanakları ve maaş gibi konularda farklar var. Sınıf sınıf iş güvenliği uzmanı maaşlarını bu yazımızda ele alacağız.

Şunu da unutmamakta fayda var. Bir kişi alacağı maaşı sadece kendisi belirler. Ne iş yapıyorsanız yapın ; ister iş güvenliği uzmanı ister mühendis olun alacağınız maaş tamamen size ve kendinizi ne kadar geliştirdiğinize bağlıdır.

iş sağlığı ve güvenliği uzmanı maaşları

Özel Sektörde İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Maaşları

C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Maaşları

2018 yılı itibariyle  OSGB’ye bağlı olarak çalışan C sınıfı iş sağlığı ve güvenliği uzmanı ortalama olarak 2000-2500 tl gibi bir maaş alır. Kendini geliştirdikçe ya da birden fazla şirkette çalışırsa bu maaşı daha da artar.

B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Maaşları

B sınıfı iş güvenliği uzmanı maaşları da kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Çalıştığı şirket sayısı, kendini geliştirmişlik seviyesine bağlı olarak ortalama olarak B sınıfı iş güvenliği uzmanları 3000-5000 tl arası maaş alırlar.

A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Maaşları

A sınıfı iş güvenliği uzmanları , iş güvenliği sınıfları arasında en çok para kazanan sınıftır. Yine A sınıfı iş güvenliği uzmanı maaşları da yukarıda saydığım etmenlere bağlı olarak değişir. A sınıfı iş güvenliği uzmanları ortalama olarak 5000-20000 arası maaş alırlar.

Kamuda İş Güvenliği Uzmanı Maaşları

Çoğu kamu kuruluşunda iş güvenliği uzmanı sertifikasına sahip birinin çalıştırılması mecburidir. İş güvenliği uzmanı sertifikasına sahip birisi devlette maaşına ek olarak yaklaşık 1000-1500 arası bir ek ücret alır. Bu maaş yine kişinin sertifikasına,çalıştığı tehlike sınıfına bağlı olarak değişkenlik gösterir.
iş sağlığı ve güvenliği uzmanı maaşları
Bu yazımda sizlere iş sağlığı ve güvenliği uzmanı maaşlarından bahsetmek istedim. Umarım faydalı bir yazı olmuştur. Aklınızda iş sağlığı ve güvenliği uzmanlarının maaşları ile ilgili bir soru işareti kalmamıştır. Yazı içerisinde de dediğim gibi bu değerler , bu maaşlar ortalama maaşlardır. Herkesin alacağı maaş çeşitli etkenlere bağlı olarak farklılık gösterebilir.
One Comment
  1. Avatar

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir