TAI Stajyer Mühendis Programı Nedir? TAI Stajyer Mühendis Programı Başvuruları

 

TAI Stajyer Mühendis Programı Nedir? TAI Stajyer Mühendis Programı Başvuruları

TAI Stajyer Mühendis Programı , bu kavramı geçenlerde bir arkadaşımın başvuru yapıp,mülakata çağrılmasıyla duydum ilk olarak. TAI’de stajyer mühendis olarak çalışma ihtimalinin olduğunu söyledi bana. Bu habere çok sevindim ve ardından Tai stajyer mühendis programı ile ilgili bir yazı hazırlamak geldi aklıma. Çünkü Tai’nin böyle bir çalışması olduğunu bilmiyordum daha önce. Gerçi benim mühendislik branşım ile çok ilgisi yok ama ilgilenen arkadaşlarım için TAI Stajyer Mühendis Programı ile ilgili her soruya cevap vermeye çalışacağım. Bu arada programın adı bazı yerlerde TAI Aday Mühendislik programı olarak da geçiyor. Ama her ikisinin de aynı şey olduğunu bilmenizde fayda var.

TAI Stajyer Mühendis Programı Nedir?

Türk Havacılık ve Uzay Sanayi, bu yıl ikincisini uygulamaya aldığı “Stajyer Mühendis Programı” kapsamında, 20 üniversite ile protokol imzaladı. Yetkin mühendisler yetiştirmeyi ve üniversite sanayi işbirlikleri kapsamında yeni yetenekleri eğitimleri sırasında kazanmayı amaçlayan program için geçtiğimiz yıl protokol imzalanan 20 üniversiteye ilave olarak, Türkiye’nin önde gelen 20 üniversite ile daha protokol imzalandı. Protokoller ile bu yıl toplamda yaklaşık 1000 öğrencinin programa alınması planlanıyor. Törende, Kredi ve Yurtlar Kurumu da programa destek veren bir protokol imzalayarak bir ilk yaşatmış oldu.

Gerek Youtube videolarımda, gerekse blog yazılarımda sizlere sürekli iyi bir mühendis olmak istiyorsanız kendinizi geliştirmelisiniz dedim. Hatta bununla ilgili bir mühendis kendisini nasıl geliştirir isimli yazı ve video bile hazırladım  O içeriklerime de göz atmak isterseniz :
İlgili yazılara tıklayarak içeriklere ulaşabilirsiniz. İşte öğrencilik yıllarında kendinizi geliştirmek için yapmanız gereken en önemli şeylerden birisi de gönüllü stajdır ve TAI Stajyer Mühendis Programı bunun için tam olarak biçilmiş bir kaftan.

TAI Stajyer Mühendis Programına Kimler Katılabilir?

Stajyer mühendis programına üniversitelerin 3. ve 4. sınıf öğrencilerinden makine, elektrik-elektronik/haberleşme, havacılık, uçak, uzay, endüstri, bilgisayar, metalürji ve malzeme, kimya, mekatronik mühendisliği başta olmak üzere ihtiyaç duyulan bölümlerden öğrenciler katılabilecek.

Stajyer Mühendisler Haftada Kaç Gün Çalışacak?

Eğer olur da TAI Stajyer Mühendis Programına katılmaya hak kazanıp, stajyer mühendis olursanız TAI sizden en az haftada bir gününüzün boş olmasını istiyor. Stajyer mühendis olarak çalışacak adayların haftada en az 1 tam gün Türk Havacılık ve Uzay Sanayi ‘de çalışacak. Şirketin faaliyet göstermediği şehirlerde ise Türk Havacılık ve Uzay Sanayi mühendisleri üniversitelere giderek öğrencilerle çalışmalar yürütecek. Öğrenciler çalıştıkları süre boyunca üniversiteleri tarafından sigortalanacak, Kredi ve Yurtlar Kurumu imkanlarından faydalanacak ayrıca Türk Havacılık ve Uzay Sanayii çalışmaları için de ücret ödenecek.

TAI Stajyer Mühendis Programı Başvuruları Ne Zaman?

TAI Stajyer mühendis programı başvuruları başladı. Çoğu üniversitenin yaptığı duyuruda Tai Stajyer Mühendis başvuruları 31 Ocak 2018 tarihinde bitecek dense de şu an TAİ kendi web sitesinden maalesef başvuru linkini kaldırmış. Yine de TAİ’ye bir mail atmanızda fayda var.

TAI Stajyer Mühendis Programı’na Nasıl Başvurulur?

Başvurular başladığı zaman https://www.tai.com.tr/kariyer/stajyer-muhendis-programi adresinden stajyer mühendis programına başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Son olarak şunları söylemeliyim ki eğer elinizde böyle bir fırsat varsa, TAI gibi Türkiye’nin en önemli şirketlerinden birinde staj yapma imkanına sahipseniz kesinlikle değerlendirin. Bu program hakkında deneyimi olan arkadaşlar varsa da yorum yapabilirler. Görüşlerini bildirebilirler. Bu tarz faydalı etkinlikleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir