YKS TYT – AYT Geometri Kaynak Önerileri | YKS Geometri Konu Anlatım Kitabı ve Soru Bankası Önerileri

YKS TYT - AYT Geometri Kaynak Önerileri | YKS Geometri Konu Anlatım Kitabı ve Soru Bankası Önerileri

Merhabalar arkadaşlar, bir YKS dönemi daha geride bırakmış ve bir sonraki sınav dönemine hazırlanmaya başlamış büyük bir kitleye seslenen, sizlere yardımcı ve faydalı olabilecek bir yazıyla daha buradayım. Bilirsiniz ki geometri nankör, kuralları ve püf noktaları çabuk unutulabilen; ancak pratik kazandığınızda bu detayları kolaylıkla görüp sorularını zevk alarak çözeceğiniz eğlenceli bir derstir. Tabi bunları yapabilmek için de doğru kaynaklar seçip doğru bilgi ve yöntemler kullanmak gerekir. Ben de kaynak seçimlerinizde yardımcı olmasını dileyerek gözde ve yaygın kaynakları araştırıp sizlere sunmak istedim. Umarım kendinize uygun kaynaklar seçip vaktinizi güzel değerlendirebilirsiniz. Lafı çok uzatmadan sizleri 2019 YKS geometri kaynak önerileri ile baş başa bırakmak istiyorum.

YKS GEOMETRİ KONU ANLATIMLI SORU BANKASI KAYNAK ÖNERİLERİ

› Okyanus Yayınları TYT Geometri Özel Ders Konseptli Konu Anlatımı
Okyanus Yayınları, TYT geometri konu anlatımlı kaynak önerileri arasında bulunan kaliteli bir kaynaktır. Kaynakta bireye zaman kaybettirecek gereksiz bilgiler olmamakla birlikte formüllerde de aslen lazım olanlar dışında hiçbir bilgi verilmemiştir. Bu yönüyle yormayan, sınav odaklı, öğrenmeyi hedeflenen bilgiler içeren bir kaynaktır.

› Karekök Yayınları Geometri Konu Anlatımı

Matematik alanında başarılı sayılı kaynaklardan biri olan Karekök Yayınları geometri alanında da aynı başarıyı göstermektedir. Hem konu anlatımları uzun değildir hem de her hususun püf noktalarını içermektedir. Sizi bilgiye bilgiye kısa yoldan götürecek bütün püf noktaları bu kaynaktan öğrenebilirsiniz.
› Kronometre TYT Geometri Akıllı Kitabım Konu Anlatım Fasikülleri

Öneriler arasında bulunan bu kaynak son yıllarda ÖYSM’nin yenilediği soru tarzlarına uygun olarak hazırlanmıştır. İçerisindeki 5 fasikülde konu anlatımı, konu testleri, etkinlikler ve çözümlü testler yer alır. Bu kaynak oldukça kapsamlı olup sınava hazırlanma süreci boyunca sizlere kaliteli bir yardım sunacaktır.
› Özdebir Yayınları Geometri Konu Anlatımı 

Basitleştirilmiş geometri adına başarılı TYT kaynak kitap arayanlar buraya! Bu yayının çıkardığı husus anlatımlı kitap sade ve kolay anlatımıyla geometri sevmeyenleri bile adım adım geometriye yakınlaştırabilir.
› FDD Yayınları Geometri Konu Anlatımı

Uzun süredir piyasada olan FDD Yayınları, geometri konu anlatımlı kaynaklar içerisinde köklü kaynaklardan biridir. Geometrinin tamamını toplayıp gerekli bilgileri derleyen ve doğruşekilde anlatan bu yayın aranan kaliteli kaynaklardandır.
› İpus Yayınları Geometri Konu Anlatımı

Hepimizin bildiği gibi geometri çok soru çözüp pratik kazanarak halledilmesi gereken bir derstir ve bu pratikliği kazanabilmek için soruların gidiş yollarını, püf noktalarını bilmek gerekir. Bunun için çok ayrıntıya girmeden, size bu püf noktaları sunacak bir kaynak arıyorsanız İpus Yayınları size yardımcı olacaktır.

› Limit Yayınları Geometri Konu Anlatımı


Limit Yayınları içerdiği detaylı bilgiler ve ciddi manada zorluk içeren numune sorulara sahip bir kaynak olup, geometriyi zor kolay demeden bütün kurallarıyla bilmek isteyen ve zor olana yönelen öğrenciler için uygun bir tercihtir.
› Fix Yayınları Geometri Konu Anlatımı

Fix Yayınları geometri konu anlatımlı kaynaklar arasında yine çok tercih edilenlerden biridir. Zor olan hususları kolay bir şekilde ele almış olması, konu özetlerini kısa tutup aynı zamanda numune sorulara da kolay düzeyde değinmesi bu kaynağın tercih edilmesinin sebeplerindendir.
› Esen Yayınları TYT-AYT Geometri Rehber Sorularla Konu Anlatımı

Her yıl hem öğretmenler tarafından hem öğrenciler tarafından kalite ve başarısından söz ettiren bir yayın olan Esen Yayınlarını aranızda bilmeyen duymayan, bir kez olsun kapağını açmayan yoktur sanırım. Genel olarak her derste gösterdiği bu başarıyı içerisinde bulunan rehber sorular sayesinde soru çözümlerinizi kolaylaştıracak bilgiler öğrenip doğru şekilde kullanmanızı sağlayacak olan geometri konu anlatım kitabında da göstermektedir. İmtihan dönemine kadar kaliteli ve eksiksiz bir hazırlanma süreci geçirmek isteyen arkadaşlara bu kitabı incelemelerini öneririz.
› Delta YKS 1. Ve 2. Oturum TYT Geometri Özet 1.Kitap

Bu kaynak tüm YKS konularının özetini ve püf noktalarını içerir ancak tek başına konuları öğretmek için yeterli değildir. Ana kaynak olarak kullanmak yerine daha çok soru çözerken ya da tekrar yaparken yardım alabileceğiniz kaliteli bir kaynaktır.

› Palme Yayınları YKS Geometri Konu Anlatımı

Karşılaştırma yapmak gerekirse, Palme Yayınları da Esen Yayınları gibi her sene öğrenci ve öğretmenler tarafından beğenilen, geometri dersinde olduşça başarılı olan bir yayındır. Sınava kadar eksiksiz ve kaliteli bir şekilde hazırlanmak istiyorum diyorsanız bu kaynağı tercih edebilirsiniz.

YKS GEOMETRİ SORU BANKASI KAYNAK ÖNERİLERİ

› Esen Yayınları Geometri Soru Bankası

Esen Yayınları, zor ve kolay soruları aynı testte dengeli bir şekilde yayınlayan, öğrenciyi yormayan, geometri soru bankası olarak aranan kaynak türlerinden biridir. Bu açıdan bu kitabın bitirilmesi, kişinin geometri donanımını artırması için oldukça önemlidir.
› Karekök Yayınları Geometri Soru Bankası

Bilinen birçok soru bankasıyla karşılaştırıldığında daha zor bir içeriğe sahip olan Karekök Yayınları soru bankasını geometri dersinden 1-2 kitap bitirdikten sonra daha rahat çözebilirsiniz. Bu kaynak zor soruları görmeniz açısından size gayet faydalı olacaktır.
› Okyanus Yayınları YKS Geometri Özel Ders Konseptli Soru Bankası

Okyanus Yayınları, içinde kaliteli sorular barındıran ve çözümlerinin hepsinin video anlatımlı olması sebebiyle tercih edilebilecek kaynaklar arasındadır. Bu kitapta her seviye soru bulunduğundan sınava kadar birçok soru stili görmüş olup kaliteli bir şekilde hazırlanabilirsiniz. Geometride ilerlemek için tek kaynak yeterli olmayacağı için bir sonraki kaynaklarınız için bu kitabı tercih edebilirsiniz.
› Palme Yayınları Geometri Soru Bankası

Palme yayınları, konu anlatımı kitabında bahsettiğimiz gibi oldukça başarılı bir kaynaktır. Her seviyeden öğrencinin kullanabileceği düzey ve rahatlıkta bir kaynak olup sınavdan önce her türlü soru tarzına kendinizi hazırlamanızı sağlar.
› Final Yayınları Geometri Soru Bankası

Final Yayınları, geometri alanında soruları numune bazında görülebilecek geniş kapsamlı bir kaynaktır. Sisteme yakın içeriğe sahip olması ve birçok soru yakalaması sebebiyle her öğrencinin sahip olması gereken bir kaynaktır.
› Sıfırdan Sonsuza Kilittaşı Doktrin Yayınları

Adından son zamanlarda bolca söz ettiren, özgün ve kaliteli içeriğiyle her seviye öğrencinin kullanabileceği bir kaynaktır. Bu kaynakla içerisinde yer alan konu özetleri sayesinde hem konularınızı pekiştirip hem de ÖSYM tarzı sorular çözerek donanımınızı arttırabilirsiniz.

 

› Üç Dört Beş Yayınları Geometri Soru Bankası


Bildiğiniz gibi geometri nankör bir derstir. Bunun için geometriyi unutmamak adına günde ortalama en az 20-30 soru çözerek sınav sürecinde 3-4 soru bankası bitirilmesi gerekmektedir. Kolay sorularla bu bilgilerinizi ve pratikliğinizi taze tutacak olan yayınlardan biri Üç Dört Beş Yayınlarıdır.
› Sonuç Yayınları Geometri Soru Bankası

Sonuç Yayınları, geometride kendini çok yetersiz olan öğrenciler için oldukça uygundur. Soru türlerini çok kolay ve kolay bir dille izah eden kaynak, her testte birkaç zor soruyla seviyenizi yavaş yavaş arttırmanıza yardımcı olur.
› Açı Yayınları Geometri Soru Bankası

Geometri dersinde ilerlemek amacıyla zor ve kolay soruyu bünyesinde barındıran kaynaklardan biri de Açı Yayınlarıdır. Bu kaynakta yer alan hemen her soru sınav sistemine oldukça yakındır. Ayrıca müfredat dışında soru bulundurması oldukça düşük bir ihtimaldir.
› Limit Yayınları Geometri Soru Bankası

Geometride belli bir seviyeye gelmiş ve TYT’de soru kaçırmak istemeyen her öğrenci bu kaynağı bitirmelidir. Yayının biraz zor soru sormasının yanında derli toplu ve kapsamlı hazırlanmış olması zamanla zor soru barajını aşmanızı sağlayacaktır.

TAVSİYE YAZILAR

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir