YKS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

YKS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS bitti, tercihler yapıldı. Kendi tercih dönemimden de bildiğim üzere adaylar için en az sınava hazırlık süreci kadar stresli olan bir dönem başladı : TERCİH SONUCU BEKLEYİŞİ.
Tercih sonuçlarını beklerken neler hissettiğinizi emin olun çok iyi anlıyorum. Ben de yaşadım bu süreci . Ama bu seneki adayların farkı sistemin değişmesinden dolayı sıralamaların nasıl geleceği, hangi puanla hangi üniversiteye girilebileceği konusunda herkes farklı bir şey söylüyor.
Bunlar bir yana dursun , ben asıl konuma döneyim : Tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

 

YKS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

YKS tercih sonuçları https://ais.osym.gov.tr/ adresinden TC kimlik numarası ve şifreyle öğrenebilecek. ÖSYM konuya ilişkin kesin bir açıklama yapmadı kayıt işlemlerinin tarihi düşünüldüğünde tercih sonuçlarının ağustos ayının sonunda üniversite tercih sonuçlarının açıklanması öngörülüyor. YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 3-5 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacak.

YKS tercih sonuçlarının kesin açıklanma tarihi olarak 31 Ağustos diyenlerde var. Kısaca özetlersek önümüzdeki hafta açıklanması bekleniyor. Bu tarih büyük ihtimalle 31 Ağustos olacak. Ama daha erken de açıklanabilir. Takip etmekte fayda var.
Sonuçlar açıklanır açıklanmaz instagram sayfamdan duyuracağım. Instagram adresime buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir