2019 YKS Matematik Kaynak Önerileri | TYT AYT Matematik Kaynak Önerileri

2019 YKS Matematik Kaynak Önerileri | TYT AYT Matematik Kaynak Önerileri

Merhaba arkadaşlar, gerek web sitemizi gerekse youtube kanalımızı mühendislik öğrencilerinin takip ettiği kadar mühendis adayı, YKS sınavına hazırlanan dostlarım da takip ediyor. Bunu nereden anladın derseniz geçtiğimiz aylarda youtube kanalımda paylaştığım YKS matematik kaynak önerileri videom neredeyse 10.000 kez izlendi,reklamını dahi çok yapmamama rağmen. Bende bu yüzden bu sene YKS sınavına hazırlanan arkadaşlarım için, matematik dersine yönelik kitap tavsiyelerinde bulunmak istiyorum.

Tavsiye yazı : YKS Geometri Kaynak Önerileri ( Tyt,Ayt)

Öncelikle arkadaşlar ben YGS kaldırılmadan önceki en son YGS’ye girdim. Yani benim üniversite sınavım üzerinden baya bir zaman geçti fakat bu sene YKS sınavına hem kız arkadaşım hem de kız kardeşim girdiler. Yani anlayacağınız bende sınava hazırlık dönemini bir kez daha yaşadım ve kaynaklar hakkında fikir sahibi olma fırsatım oldu. Lafı da daha fazla uzatmak istemiyorum ve sizleri YKS matematik kaynak önerileriyle başbaşa bırakmak istiyorum. Bu kitapların çoğunu bende sınava hazırlanırken çözdüm. Ama kendi çözdüğüm kitaplar dışında, çevremdeki insanların da çözüp önerdiği YKS matematik kitaplarını önereceğim.  Bu makaleyi okuduktan sonra matematik dersine dair hangi kitabı alsam, hangi kitap iyidir sorusu kafanızdan gidecek. Hem TYT hem de AYT matematik sınavına yönelik bir çok kaynak kitap tavsiyesinde bulunacağım. Ayrıca önereceğim kitapları kolay,orta,zor olarak üç derece şeklinde sizlere sunmak istiyorum.

2019 YKS Matematik Kaynak Önerileri

YKS matematik kitap önerilerime ilk olarak TYT Matematik kaynak önerileriyle başlamak istiyorum.

TYT Matematik Kitap Önerileri

Öncelikle TYT sınavı için matematik kitapları önerelim daha sonra AYT için de önerilerde bulunuruz. Kolay kaynaklardan başlayıp,zor kaynaklara doğru gideceğim

Kolay 

1-) Antremanlarla Matematik
 
TYT matematik için önereceğim ilk kitap, antremanlarla matematik kitabı. Bu kitap daha çok temel atmak için, unuttuğunuz konuları hatırlamak için tercih edilebilir. İçinde özet bilgilerin de yer alması, soru çözerken aklınıza takılan şeylere,unuttuğunuz konulara bakma fırsatı veriyor.
2-) Karekök 0
 
TYT kolay matematik kitapları için önerebileceğim bir diğer yayın ise karekök 0 kitabı. Karekök normalde zorluğu ile ön plana çıkan,bilinen bir kitap fakat bu şekilde kolay bir kitabı da mevcut. Bu kitapta gene temel atmanızı sağlayabilecek bir kitap.
3-) Birey A
 
Birey yayınlarının matematik adına A-B-C olmak üzere ç seviyede soru bankası var.  Ben matematik temelimi o dönem piyasada olan şimdi olmayan bir kitap ile attığım için Birey B çözerek başlamıştım ama eğer matematik temeliniz yoksa siz Birey A’dan başlamalısınız. Gerçekten çok kaliteli soruları var.
YKS-TYT Matematik adına kolay olarak önerebileceğim kaynaklar bunlar. Bu kaynaklar daha çok temel atmanıza yarar. Bu kaynakları çözdükten sonra kesinlikle orta dereceli bir kaynak daha bitirmelisiniz. Bu kaynakları çözerek 10 net barajını aşabilirsiniz.

Orta

1-)  Palme Yayınları
 
Palme matematik adına çok güzel ve kendine has sorular barındıran bir yayın. Tabi içinde klasik sorular da var ama sınava yönelik , geçmiş seneler de çıkmış soruların benzerlerini hazırlamaya çalışıyorlar. Kitap sayfalarının köşesinde ufak ufak konuya dair notlar yer alıyor. Bu da öğreticiliğini arttırıyor kitabın.
2-) Birey B Soru Bankası
 
Sınava hazırlanırken çözdüğüm kitaplardan birisi buydu. İçinde gerçekten çok zor soruların olduğu gibi sizi zorlayacak,düşünmenizi sağlayacak sorular da yer alıyor. Bence sınava hazırlanan herkesin çözmesi gereken bir kitap.

Zor

1-) Üç Dört Beş Yayınları 
 
Zor olarak önerebileceğim ilk kitap tabi ki üç dört beş yayınları. Bu kitaplara neden zor diyoruz şöyle açıklayayım. İçlerindeki soruları sadece konuya çalışarak maalesef çözemezsiniz. Soru tipleri var çok çeşitli. Bu soru tipleri hakkında fikir sahibi olmanız,bilmeniz gerekiyor. Üç Dört Beş yayınlarının bu kitabında ÖSYM tipi ,sınava yönelik sorular var. Hatta siz de çözerken aha bu soru kesin gelir diyeceksiniz 🙂
2-) Karekök Matematik Soru Bankası
 
Bilirsiniz Karekök’ün mor bir kitabı var hani matematik soru bankası. İşte ben sınava hazırlanırken o kitabı da çözmüştüm ve benim çözdüğüm,matematik adına en zor kitap buydu.  Zor bir matematik soru bankası çözmek istiyorsanız bu kitabı da çözmenizi tavsiye ederim. İçin de aklınızı kullanmanızı gerektiren, düşünmeye itecek sorular da mevcut.

AYT Matematik Kitap Önerileri

Hangi yayının ne kadar zor olduğunu bence artık az çok anladınız. Zaten AYT sınavına yönelik yayınları kolay orta zor şeklinde ayırmak çok da doğru olmaz diye düşünüyorum. Ayrıca bu önereceğim soru bankalarının konu anlatımlı halleri de mevcut bir çoğunun. Onları da alarak konu eksiğinizi giderebilirsiniz. Lafı çok uzatmadan sizleri AYT matematik kitap tavsiyeleri ile başbaşa bırakmak istiyorum.

ÜçDörtBeş Yayınları YKS İleri Matematik Soru Bankası 2. Kitap


ÖSYM tarzında hazırlanmış kitabın içerisinde 11.ve 12.sınıf konularını içeren kitap değişik tarzda sorular içerir. Bu sayede düşünce ve işlem yönünden kendinizdeki değişimi bu kitapla fark edebilirsiniz.Kitap orta-zor seviye olmasına rağmen sınava yakın sorular içerdiğinden inceleyip çözmenizi öneririm.

Yayın Denizi YKS 2. Oturum Matematik Soru Bankası TEK Serisi
Her seviyeye uygun sorular içeren bu kitapla düşünce ve işlem yönündeki ilerlemeyi kendinizde görebilirsiniz.Geometri ilaveli olduğu için ayrı bir geometri kitabı almadan aynı kitap içerisinde kendinizi geliştirebilirsiniz.Çözümlere karekod uygulaması sayesinde kolayca ulaşabilirsiniz.

Karekök Yayınları YKS 2. Oturum Matematik Soru Bankası

Hedefi yüksek olanların çözmesi gereken bir kitaptır. Temeli zayıf olan biri için çok ağır gelebilecek bir kitaptır.Konuları bitirmeye yakın olanların çözmeye başlayabileceği kitap zor sorularıyla herkesin çözeceği türden olmadığı için almadan önce incelemenizi öneririm.

Esen Yayınları YKS 2.Oturum Matematik Soru Kitabı

Kaliteli ve özgün bir soru bankası olan bu kitap orta-zor seviyede olduğundan konularınız ilerletmeye başladığınızda çözmeniz daha uygun olacaktır. Diğer kitaplara öre biraz daha ileri seviyede olması ve farklı soru tipleriyle çok sayıda soru içermesi yönünden sizi değişik düşünce ve işlemlerle sınava daha kaliteli hazırlar.

Palme Yayınları 2.Oturum Matematik Soru Bankası

Orta seviye kitap olmasına rağmen diğer kaynaklara göre biraz daha fazla soru içermesiyle sebebiyle tercih edilebilir..Ancak başlangıç kitabı olarak uygun olmadığından ve İnternet veya kitap içerisinde çözümleri yer almadığından kitabı alırken incelemenizi tavsiye ederim.

TAVSİYE VİDEO : Yks Fizik Kaynak Önerileri

SON SÖZLER

Bu yazımda sınava girecek arkadaşlar için en güncel YKS matematik kitap tavsiyelerinde bulundum. Hem TYT Hem de AYT sınavına yönelik birçok matematik kitabı önerdim. Umarım faydalı bir yazı olmuştur. Bu kaynakları kullanarak YKS matematik sınavına hazırlanırsanız iyi bir sonuç alacağınızı düşünüyorum. Ama her şeyden önce iş sizde bitiyor. Kendiniz çalışmalısınız. Aldığınız kitapları çözmelisiniz.
One Comment

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir