Bugün Milyarlarca Dolar Değerinde Bile Olsalar İlk Çıktığında Başarısız Olan 6 İnternet Girişimi

 

Bugün Milyarlarca Dolar Değerinde Bile Olsalar İlk Çıktığında Başarısız Olan 6 İnternet Girişimi

Azim,çalışma ve pes etmemek başarıyı getirir.. Bu sözü bu yazımda sizlere örnekleriyle açıklayacağım. Hayatımızda bir çok zorlukla karşılaşıyoruz ve çoğu zaman bu zorluklar karşısında pes ediyoruz. İşte aynı bizim gibi hayallerinin,girişimlerinin başında zorluklarla karşılaşmış,zarar etmiş,batmış,beklenildiği kadar tutmamış daha sonra yaptıkları değişikliklerle şu anda dünyanın en büyük markaları haline gelmiş şirketleri sizler için araştırdım ve derledim.
Listede yok artık bu da mı başarısızlık yaşamış diyeceğiniz bir çok startup bulunuyor. Umarım ilham verici bir içerik olur.

1-) Pinterest

İlk çıktığında Tote adında bir e-ticaret uygulamasıydı.

2-) Android

Önce dijital kameralar için işletim sistemi olarak düşünülmüştü.

3-) Instagram

İlk olarak Foursquare’in bir çakması olarak Burbn ismiyle piyasaya çıkmışlardı. Sonradan değişip bugün bildiğimiz Instagram halini aldılar. Daha sonra da zaten Mark Zuckerberg tarafından satın alındı.

4-) Nokia

Bu da oldukça tuhaf. Nokia eskiden kağıt hamuru fabrikasıydı. Gerçi şu anda da Nokia bir çöküş içinde ama…

5-) Youtube

En bombası da bu muhtemelen. YouTube’un kurucuları, önce Tune In Hook Up isimli bir çöpçatanlık sitesi kurmuşlardı. Daha sonra bu site tutmayıp,başarısız olunca Youtube’u kurmaya karar verdiler ve başardılar.

6-) Paypal

İlk çıktıklarında da aynı işi yapmaya çalışsalar da, PalmPoint adını kullandılar ve başarısız oldular. Daha sonra isim değişikliğine gittiler,hatalarını gözden geçirip tekrar piyasaya atıldılar ve başarılı oldular.

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir