12 Büyük İş Adamı ve Başarılarının Sırları

 

12 Büyük İş Adamı ve Başarılarının Sırları

Hepimizin bir hayali vardır,hepimizin ulaşmak istediği bir hedef vardır.. Bu hedeflere ulaşmak,başarılı olmayı hepimiz isteriz. Başarılı olmanın yollarından birisi de başarılı olanlardan ilham almaktır. Bu yazımda, bir şeyler başarmış,hedeflerine ulaşmış iş adamlarının başarılarının sırlarından bahsetmek istiyorum. Daha doğrusu onlar ,başarılarının sırlarını tek cümlede anlatacaklar.
Hepsi ayrı birer marka,her biri ülkemizin ismini dünyaya duyurmuş kişiler. Hadi gelin hep birlikte başarılı iş adamlarının sırları neymiş öğrenelim.

Cem Boyner: Her adımı hayatınız sanki o kadarmış gibi atın.

Bülent Eczacıbaşı: Hiçbir şey yapmayanın cezası, hata yapanınkinden daha büyük olmalı.
İnsan sarrafı yoktur, bir insanı tanımak ve değerlendirebilmek için çok vakit ve
çaba harcamak berektiğini bilenler vardır.

İshak Alaton: Rotasını bilmeyen yelkenliye hiçbir rüzgar yaramaz. Size menfi görünen, ancak yaratılışınızdan kaynaklandığı için değiştirme imkanı bulamadığınız hususlar üzerinde durmayın.

Rahmi Koç: Kazandığın kadar harcarsan, fakirleşiyorsun demektir. Dolayısıyla bütçenizi bilin. Hayatta bir yere varmak için hırslı olun fakat hırsınız, mantığınızın önüne geçmesin.

Ferit F. Şahenk: Çevrenizdeki herkese size davranılmasını istediğiniz gibi davranın.
Hata yapmaktan korkmayın. Tecrübe ancak böyle kazanılır. Başarı, zamana ayak Uydurmak demektir.

Vitali Hakko: Taklit edilmekten korkmayın, tersine övünç duyun. Yaratamazsanız Üretemezsiniz, Üretemezseniz pazarlayamazsınız. Bu kutsal üçlü bir bütündür.

Ahmet Nazif Zorlu: Sakin yağacaksın bakarsın sonra yeşerir.

Jak V. Kamhi: Yüz başarın olabilir, bir ihmal işi bitirir!

Hüsnü Özyeğin
: 100 metre değil, maraton koşun. Acilen yurtdışına açılın. Yoksa ileride yer bulamazsınız! Yer kapma savaşı sadece Türkiye’de değil.

Tuncay Özilhan: İnsanı, organizasyonun en önemli unsuru olarak görün.

Mustafa Koç: Elinizden ve dilinizden kimseye zarar gelmesin. Önyargılı olmayın.
Aşırılıktan kaçının. Haksız kazançtan uzak durun.

Şarık Tara: Zoru tercih edip çabuk ilerleyin. Şartlar ne olursa olsun, dürüstlükten ayrılmayın.

Dünyaca ünlü iş adamları işte başarılarının sırlarını böyle özetliyorlar. Ben pek başarılı bir insan sayılmam. Ama benimde kendimce başardığım şeyler oldu. Bugüne kadar koyduğum her hedefe ulaşabildim neredeyse. Bende hazır konusu açılmışken kendi başarımın sırrından bahsetmek istiyorum.
Bence başarı için iki şey var arkadaşlar. Birincisi gerçekten çok çalışmak,fedakarlık ederek amaçlarınızı düşünerek çalışmak. Diğer ise ufak hedefler koymak. Bu dediğimi lütfen yanlış anlamayın. Ufak ufak hedeflerle asıl büyük hedefe ulaşmaktan bahsediyorum. Örnek vererek açıklayayım : Mesela asıl hedefiniz üniversitede akademisyen olmak ve siz şu an öğrencisisiniz .Öncelikle hedefiniz not ortalaması yapmak olmalı. Bunun için çalışmalısınız. Bunu yaptıktan sonra İngilizce öğrenmeye çalışmak olmalı. Bunu yaptıktan sonra bir diğeri,bir diğeri derken en sonunda asıl hedefinize amacınıza ulaşabilirsiniz.

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir