Reader at Work 1 İnceleme

Reader at Work 1 İnceleme

Merhaba sevgili Taze Mühendis takipçileri. Bu yazımızda daha önce Taze Mühendis’te görmeye alışık olmadığınız tarzda bir içerikle karşınızdayım. Bundan sonra Taze Mühendis’te inceleme türünde içeriklere de yer vereceğim. Bugün bir hafta önce alıp kullanmaya başladığım,İngilizce Reading kitabı olan Reader at Work 1 kitabından bahsedeceğim. Reader at Work 1 nasıl bir kitap,faydalı mı,zor mu,fiyatı ne kadar gibi konulara değineceğim. İnceleme denilince insanın aklına teknolojik incelemeler geliyor. Fakat bunu yapan çok site-sayfa-Youtube kanalı var. Biz daha farklı ve faydalı şeyler inceleyelim istedik. Elime bir teknolojik alet geçerse (geçmez ama) obu da inceleyeceğimden emin olabilirsiniz. Lafı çok uzatmadan Reader at Work kitabını anlatmaya başlayayım.

Reader at Work 1 İlk İzlenim

Öncelikle biraz Reader at Work’ün nasıl bir kitap olduğundan bahsetmek istiyorum. Reader at Work 1 içinde İngilizce metinler olan ve bu metinlerle ilgili sorular barındıran bir kitap. Reading çalışması yapmak isteyenler için güzel bir kitap. Aslında kitabevine direk bu kitabı almak amacıyla gitmedim. Aklımda İngilizce bir şeyler almak vardı. Mühendislikte İngilizce’nin önemine bir daha bu yazıda değinmeme gerek yok sanırım. İngilizce’mi geliştirecek tarzda kitaplara bakarken Reader at Work kitabını gördüm. İnceledim ve almaya karar verdim. Yaklaşık kitabı bir haftadır kullanıyorum ve oldukça memnunum. Faydasını gördüğümü söyleyebilirim . Eksi yanları yok mu ? Tabi ki bir çok eksiği var ama yine de güzel bir kitap. Gelin isterseniz Reader at Work’un artı ve eksilerinden bahsedelim.

Reader at Work 1 Zor mu ?

Bu sorunun aslında belli bir cevabı yok. Sizin seviyenize göre değişkenlik gösterecek olan bir şey. Ama şunu söylemeliyim ki İngilizce seviyeniz A2-B1 düzeyindeyse Reader at Work 1 kitabından başlamanızı öneririm. Başta çok kolay gelebilir ama ilerleyen metinler biraz daha zor. Hemde en azından bu kitabın ikincisini almadan bir temel atmış olursunuz. Reader at Work 2 kitabının daha zor olduğunu söylüyorlar. Henüz kullanmaya fırsatım olmadı ama mantıken daha zordur diye düşündüm bende. O yüzden biri bitireyim ikiyi öyle alırım dedim.

Reader at Work 1 Kimin Kitabı?

Reader at Work ODTÜ’ yayın evine ait bir kitap. ODTÜ’de hazırlık sınıfında da kullanıldığı söyleniyor. Kitabı hazırlayanlar da Bülent Kandiller ve Aysun Velioğlu..

Reader at Work 1 Fiyatı Ne Kadar?

Reader at Work 1’i ben gidip bizzat kitabevinden aldım. Dolayısıyla internetteki fiyatından pahalı almış olabilirim. Ben 18 Türk lirasına aldım Reader at Work 1’i. İnternettekini fiyatını da araştırıp öğrenebilirsiniz..

Reader at Work 1’De Hoşuma Gitmeyenler Neler?

Kitabı 1 hafta kullandım yaklaşık 20 metin çevirdim. Hoşuma gitmeyen çok şey yok Reader at Work ile ilgili. Fakat beni en çok rahatsız eden şey bazı metinler çok aşırı basit olmuş ve çok gereksiz soru var. Birde mesela metinle ilgili ilk sorunun cevabını metnin ilk cümlesine koymaları da kötü olmuş. Direk soruları çözmeye yönelik okuyan birisi için aşırı basit kaçabilir.
One Comment

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir