Onedio’nun Kurucusu Kaan Kayabalı Kimdir? Kaan Kayabalı’nın Hayatı

Onedio'nun Kurucusu Kaan Kayabalı Kimdir? Kaan Kayabalı'nın Hayatı

Onedio Türk internet dünyasına hızlı bir giriş yapıp , basamakları da aynı hızla çıkarak Türk internet siteleri arasında en bilinenler arasında yerini aldı. Şu anda aylık +30 milyon tekil hite sahip bir site Onedio. Alexa Türkiye sıralamasında şu anda 8. sırada. Gerçi Onedio‘yu anlatmama hiç gerek yok çünkü bu yazıyı okuyan birinin Onedio’dan,içeriklerinden genel olarak haberi vardır. Bu yazımızın asıl konusu Onedio’nun kurucusu olan Kaan Kayabalı hakkında olacak. Onedio fikrinin sahibi Kaan Kayabalı’nın hayatından bahsedeceğiz. Onedio’nun sahibi kimdir sorusuna bir nevi cevap vereceğiz. Lafı çok uzatmadan Kaan Kayabalı’yı anlatarak devam etmek istiyorum.

Kaan Kayabalı Kimdir?

Kaan Kayabalı 17 Ekim 1983 tarihinde gri şehir Ankara’da dünyaya geldi. Daha lise yıllarında bir öğrenciyken sayısal derslere olan ilgisiyle dikkat çekti. Bu ilgisini devam ettirip üniversite tercihini de mühendislikten yana kullandı. Üniversite sınavında (ÖSS) Türkiye  250.si oldu. Hem Ankaralı hem Türkiye 250.si olan Kaan Kayabalı üniversite ve bölüm tercihini de ODTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden yana kullandı. 4. sınıfta girişimci olmayı aklına koydu Kaan Kayabalı. 2005 yılında ODTÜ’den mezun olan Kaan Kayabalı ilk girişim deneyimi olan Kade’yi bir arkadaşıyla birlikte hayata geçirdi. Bu girişimleriyle ODTÜ’nün Yeni Fikirler Yeni İşler yarışmasına katılıp 2. oldular. Bu yarışma sayesinde eline bir miktar para ve ofis geçti Kaan’ın. Daha sonrada Onedio’yu hayata geçirdi. İlk girişim deneyimi olan Kade sayesinde Onedio’ya tecrübeli bir şekilde başladığını dile getiriyor Kaan. Yapacağı çoğu hatayı Kade ile yapıp Onedio^da aynı hatalara düşmemiş. Onedio’nun bu kadar tutmasının da sosyal medya kullanan insanları hedef kitle olarak seçmelerinden kaynaklandığını söylüyor.  
Kaan Kayabalı Elon Musk,Steve Jobs gibi isimleri örnek alıyor. Bu isimlere hayran olmasının sebebini ise kendi ürünlerine olan bağlılıklarından ve sürekli kendileriyle yarışmalarından dolayı olduğunu söylüyor.

Kaan Kayabalı halen Onedio’nun genel müdürü olarak kariyerine devam ediyor.

Son Sözler

Şahsen ülkemizden böyle girişimlerin ve girişimcilerin çıkması beni mutlu ediyor. Kaan Kayabalı başarılarıyla ve hayatıyla örnek alınacak birisi. Sadece 5-6 senede Türkiye’nin en çok ziyaret edilen sitelerinden birini yapmak kolay iş değil. Onedio’yu kurmadan önce ciddi bir araştırma süreci yaşamış olmalı. Bundan sonraki hayatında da Kaan Kayabalı’ya başarılar diliyorum.

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir