Instagram Fotoğrafları Nasıl İndirilir?

Instagram Fotoğrafları Nasıl İndirilir?

Instagram,günümüzde en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından birisi konumunda. Her gün Instagram’a milyonlarca fotoğraf yükleniyor. Bizde Tazemühendis ekibi olarak Instagram sayfamızda her gün en az 2 paylaşım yapmaya çalışıyoruz. Takipçilerimizin bize çok yönelttiği bir soru oluyor : Instagram fotoğraflarını telefonuma ya da bilgisayarıma nasıl kaydedebilirim ? Bu yazıda bu soruya cevap arayacağız. Instagram’da gezinirken bir fotoğraf gördünüz. Ve bu fotoğrafı çok beğendiniz. Bu fotoğrafı telefonunuza ya da bilgisayarınıza kaydetmek istiyorsanız aşağıdaki seçenekleri uygulayabilirsiniz.

Instagram Fotoğraf İndirme

Instagram’dan fotoğraf indirmenin çok çeşitli yolları vardır. Bu yazıda hepsini sizlerle paylaşacağım. Lafı çok uzatmadan Instagram’dan fotoğraf indirme yollarına geçmek istiyorum.

1-) Ekran görüntüsü alarak kaydetme

En basit ve kolay yol ekran görüntüsü alarak kaydetmektir. Instagram’da beğendiğiniz ve kaydetmek istediğiniz bir fotoğrafı açarak ekran görüntüsü alabilirsiniz. Daha sonra bu fotoğraftaki gereksiz kısımları keserek asıl fotoğrafı kaydedebilirsiniz. Ama bu şekilde fotoğrafın kalitesi bazen bozulabiliyor. Eğer fotoğrafı sadece telefonda kullanacaksanız bu yöntem işinizi görür.


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

2-) Instagram fotoğraf indirme sitelerini kullanarak indirmek

Bu yöntemi hem bilgisayar hem de telefonda kullanabilirsiniz. Instagram’da görüp beğendiğiniz ve indirmek istediğiniz fotoğrafı öncelikle bir tarayıcıda açmalısınız. Daha sonra bu tarayıcıdan Instagram fotoğraf linkini kopyalamalısınız. Instagram fotoğraf linkini kopyaladıktan sonra Instagram fotoğraf indirme sitelerinden birisine girerek orada linki yapıştırmanızı istediği boşluğa linki yapıştırmalısınız. Daha sonra indir butonuna tıklayarak indirebilirsiniz. Eğer Google’a Instagram fotoğraf indir yazıp aratırsanız bir çok Instagram fotoğraf indirme sitesi karşınıza çıkar ve indirebilirsiniz.

3-) Instagram fotoğraf indirme uygulamalarını kullanmak

Instagram’dan fotoğraf indirmenin bir diğer yöntemi de Android ve İOS için instagram fotoğraf indirme programlarını kullanmaktır. Google play’de ve AppStore’da biraz araştırma yaparak ınstagram fotoğraf indirme programlarına ulaşabilirsiniz.

Ben Instagram’dan fotoğraf nasıl indiriyorum ?

Ben Instagram’dan fotoğraf indirmek istediğim zaman,fotoğrafı telefonda kullanacaksam ekran görüntüsü alarak kaydediyorum. Yok fotoğrafı bilgisayarda kullanacaksam Instagram fotoğraf indirme sitelerini kullanıyorum. 
Bu yazımda sizlere Instagram’dan nasıl fotoğraf indirebileceğinizi,bu fotoğrafı telefonunuza ya da bilgisayarınıza nasıl kaydedebileceğinizi anlatmaya çalıştım. Umarım faydalı olabilmişimdir.

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir