Vize ve Final Haftalarında Karşılaştığımız 5 Öğrenci Tipi

Vize ve Final Haftalarında Karşılaştığımız 5 Öğrenci Tipi

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere vize ve final haftalarında hepimizin karşılaştığı 5 öğrenci tipinden bahsetmek istiyorum. Eminim yazıyı okurken kafanızda arkadaşlarınız canlanacaktır. Ben yazarken gerçek hayatı ve gözlemlerimi baz aldım ve çok eğlendim, umarım sizde okurken eğlenirsiniz. (Yaşarken eğlenceli olmuyor biliyorum)

1. Hocanın aldığı nefesi bile not alan öğrenci tipi

Bu arkadaşlarımız sınıfın en asosyal mensuplarıdır. Okulun ilk gününden itibaren en ön sıraya oturup not tutma konusunda üstün yetenekleri olan, vize ve final haftalarının aranan yüzleridir. Bu arkadaşlarımız hiçbir dersi kaçırmazlar. Noktası virgülüne kadar yazarlar,hocanın paylaşacağı slaytları bile yazarlar ama sorsan hiçbir şey bilmiyordurlar. Hocanın aldığı nefesi bile yazan bu arkadaşlarımızın ne hikmetse vize ve final haftalarında hiç ders notları olmaz. Hatta bazıları fazla dobradır ders notu olduğunu ama kimseye vermeyeceğini söyler.

2. Otlakçı Öğrenci Tipi

Bütün donem boyunca 1 veya 2 kez derslere gelip zamanının çoğunu öğlene kadar uyuyarak, batak oynayarak ya da ortamlara akarak harcayan ama kesinlikle okula ve derslere gelmeyen öğrenci tipidir.İkinci hafta okula gelip insanlarla arasını iyi tutarlar yani geleceğe yatırım yaparlar. Bunlarda kendi içinde ikiye ayrılırlar. Birincisi vizeler ve finallerden iki hafta önce okula gelip ”ya kanka beni çalıştırsana” diye insanların yakasına yapışıp bıraktırma politikasıyla karşısındaki insana “Bari notları vereyim de kurtulayım” dedirtirler. İkincisi direk notları almak için uğraşırlar. Bu tiplerin en sevdiği arkadaşlarımız,sınıfın en önünde oturup hocanın aldığı nefesi bile yazanlardir. Onlara bir dadanırlar ne koparsalar kardır.

3. Ben Hiç Çalışmadım Kanka diyen Öğrenci Tipi

Bu arkadaşlarımız vizelerden ve finallerden 1 ay önce çalışmaya başlayan ama günler kala millete ben hiçbir şey bilmiyorum kanka, ben hiç çalışmadım kanka, uff napcaz ben hiçbir şey anlamıyorum kanka diye diye insanları bıktıran sonra 90-100 alan insanlardır. Yıllardır bu insancıkların neden böyle bir şey yaptıklarına dair ufacık bir fikre sahip olamadım. Arkadaşım bu kadar iyi biliyorsan anlatsana arkadaşlarına niye her soru sorana ben çalışmadım ben bilmiyorum diyorsun. Bilgi paylaştıkça güzel.

4. Son Gece Çalışan Öğrenci Tipi

Bu arkadaşlarımız daha önceden çalışırsa çalıştıklarını unutacaklarını düşündükleri için (kesinlikle tembel oldukları için değil) çalışmalarını son geceye bırakırlar. O kadar ki şunu diyeni duydum: “Kanka dün gece çalıştım kafamı kıpırdatmıyorum çalıştıklarımı unutmamak için.” 😂 Bütün dönem derslere girseler de girmeseler de günübirlik çalışmak onlara göre değildir. Son gece alırlar kahvelerini (sabaha kadar kaç kahve içtiklerinin haddi hesabı yoktur) otururlar masanın başına, takıldıkları yerde saat kaç olursa olsun sınıftan birini arayıp hunharca rahatsız ederler.

5. Rahat Öğrenci Tipi

Bu arkadaşlarımız rahatlıklarıyla meşhurdur. Şimdi sizlere bu arkadaşlarımızı onların sık sık kullandığı cümlelerle anlatmak istiyorum.

“Kanka ben geçen seneki sorulara çalışıcam sadece olmadı büte gireriz ya😂”

“Kanka vizeden 50 aldım finalden 60 alsam geçiyorum hiç kasmıyorum kendimi”

“Geçen sene herkesi geçirmiş zaten bu adam bırakmıyor kasmayın kendinizi yaağğ”

“Kanka bu adamın dersinden geçen sene sadece 3 kişi geçmiş boşuna sıkma kendini bütte geçeriz bizde”

“Kanka vizen 80 hala ne sıkıyon kendini finalden 50 alsanda geçiyorsun yaağğ”

Son Sözler

Taze mühendis ailem umarım yazıyı beğenmişsinizdir. Bu gıcık öğrenci tipleri umarım çevrenizde yoktur fakat varsa şimdiden geçmiş olsun..

2 Comments
  1. Avatar
    • Avatar

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir