Üniversite Öğrencilerinin Takip Etmesi Gereken 5 Site

Üniversite Öğrencilerinin Takip Etmesi Gereken 5 Site

Tatil başlayalı epey oluyor.Kimileri tatilinin keyfini çıkarırken kimileri de evde can sıkıntısından ne yapacağını bilememekte.İşte üniversite öğrencilerinin bir nebze de olsa can sıkıntılarını giderip bir şeyler kazanabileceği ve yararlı birçok yanının olduğunu düşündüğüm siteler.

1.Askıda Ne Var

Askıda Ne Var, 2012 yılında kurulmuş, üniversite öğrencilerine yemek, kıyafet, tiyatro bileti, konser bileti, kitap, yurtdışı staj gibi ürün ve hizmetlerin ücretsiz sunulmasını sağlayan bir sosyal girişimdir.
Öğrenciler arasında en tanındık sitelerden biri.Twitterda oldukça popüler-Yaklaşık 100bin takipçisi var.-
Site hakkında kanald deki haber : https://vimeo.com/193030100

2.Others app

Kısa zamanda Türkiye geneli büyük bir öğrenci kitlesine ulaştı ve bir çok kitlenin ihtiyacına cevap verdi. Others ilk zamanlarından bu yana gittikçe artan bir taleple birçok üniversite öğrencisine ek gelir kazandırırken, bireysel ve kurumsal işlerini öğrencilere yaptıranlara ise zaman kazandırmaya devam ediyor.
Kendinize uygun bir görev bulacağınıza eminim.

3.Kariyer.net

1999’dan bu yana Türkiye’nin en büyük insan kaynakları platformu olan Kariyer.net, iş arama ve işe alım süreçlerinde yeni nesil teknolojilerle, iş arayanlarla işverenleri internet ortamında bir araya getiriyor.
İster eğitim döneminde ister yaz döneminde part-time ya da tam zamanlı iş bulabileceğiniz site.Oldukça fazla iş kategorisi var.Harçlığını çıkarmak isteyen öğrenciler bu siteyi mutlaka incelemeli.

4-E-sertifika

Boş vakitlerinizi nasıl değerlendireceğinizi bilmiyor musunuz ya da kendimi geliştirmek istiyorum ama nasıl yapacağımı bilmiyorum diyorsanız bu site tam size göre.Diksiyon,web tasarımı ,iletişim,girişimcilik gibi birçok konuda serfitika programı var.Kendilerini Kurumsal Kampus E-Sertifika olarak, 2006 yılından bu yana kariyerler hedeflerine ulaşmaları için kurumsal ve bireysel katılımcılarımıza destek vermekteyiz. Öğrenciler, kendini geliştirmek isteyen bireysel katılımcılar ve hemen her sektörde yer alan çalışanlar olmak üzere; herkes için uygun eğitimler portföyümüzde mevcuttur. Eğitimlerimiz yeni çağın şartları gereği “e” eğitim şeklinde sunulmaktadır. Diyerek tanıtan e-sertifikayı da mutlaka incelemelisiniz.

5-ÖğrenciKariyeri.net

Öğrencilere yönelik; Güncel Haberler, Yarışmalar, Meslek tanıtımları, Kampanyalar, Yeni mezun iş ilanları, Burs
duyuruları, Sertifika programları, Staj duyuruları, Etkinlikler, Kariyer Örnekleri/Fırsatları ve örnek olacak girişim haberlerinin paylaşıldığı sosyal ve djital bir platformdur.facebook twitter gibi ortamlarda da aktif olan bu uygulamayı da incelemenizi öneriyorum.

Bu yazı Dentistmariposa tarafından Taze Mühendis için yazılmıştır.Kendisinin bloguna buradan ulaşabilirsiniz.

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir