Kadın Mühendislerin Mutlaka Takip Etmesi Gereken 10 Site

Kadın Mühendislerin Mutlaka Takip Etmesi Gereken 10 Site

Merhaba Tazemühendis’in tatlı kadın okurları. Bugün sizler için hem kendi takip ettiğim hem arkadaşlarımdan hem de araştırmalarımdan topladığım bilgiler sonucunda edindiğim 10 tane kadın mühendislik sitesi paylaşmak istiyorum. Bizim varlığımızla güçlenmiş hayatın,her yerinde olduğu gibi mesleğimize de bir yudumda hayat verdiğimizi her seferinde gururla izliyorum. Tazemühendis’e katıldığımdan beri gerek başardıklarım gerek gördüğüm saygı gerekse kendime olan inancımın artması beni daha büyük işler yapmaya teşvik etti. Yorulduğunuzda, olmayacağını düşünmeye başladığınızda, neden diye sorguladığınızda ve yapamayacağınızı aklınızdan geçirdiğinizde bu sitelere bir göz atın. Ben bir meslektaşınız olarak her zaman yanınızdayım bu konuda dertleşmek isterseniz yoruma bekliyorum 😉

1) IEEE Women in Engineering

WİE, çevrimiçi web seminerlerini kendi Facebook sayfalarında bulunduran, ayrıca çevrimiçi kaynaklara sahip olan kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Aşağıdaki bağlantıya tıklayın ve gelecekteki etkinlikleri kaçırmayın!
Kaynak: https://www.facebook.com/ieeewomeninengineering/events

2) WISE Campaign

WISE, mühendislik kariyerine ilgi duyan kadınlar için harika bir kaynaktır. Eğitim, atölye çalışmaları ve kurslar sunarlar ve hayalinizdeki işinizi bulmanıza veya çıraklık eğitimine başlamanıza yardımcı olabilirler.
Kaynak: https://www.wisecampaign.org.uk/

3) The Women’s Engineering Society

Küçük bir giriş ücreti ile destek ve tavsiye alabileceğiniz büyük bir kadın mühendislik topluluğunun parçası olabilirsiniz. Web siteleri, ilgili etkinlikler, ödüller ve projeler hakkında yararlı bilgilerle doludur.
Kaynak: http://www.wes.org.uk

4) Engineer Girl

Şimdi sıra genç nesillere geldi! Mühendis Kız hayatını mühendisliğe bağlamak isteyen kızlara sunmak için çok fazla burs seçeneği var. Ayrıca her ay düzenlenen yarışmalar var. Sorularınızın herhangi birine cevap verebilirler.
Kaynak: https://www.engineergirl.org/

5) IEEE.TV

IEEE’nin başka bir kaynağı kendi Tv kanallarına sahip olması kesinlikle göz önüne getirilecek bir şey. İlham veren müzikler ve videolar için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
Kaynak: http://ieeetv.ieee.org/channels/wie

6) Society of Women Engineers

Kadın mühendisler için bir başka büyük uluslararası toplumdur. İster sadece bir eğitim arıyorsanız ve bunun benzeri bir grupta bu sektörde çalışıyorsanız, size bir faydası olabilir. Öğrenme desteği, ödüller, yarışmalar ve burslar hakkında sayfayı ziyaret edin.
Kaynak: http://societyofwomenengineers.swe.org/

7) National Women in Engineering Day

Yalnızca mühendislikte kadınlara ayrılmış bir gün olduğunu biliyor muydunuz? 23 Haziran! Küçük bir kampanya olarak başlayan bu büyük teşebbüs uluslararası bir menzile sahip. Pek çok okul ve meslek örgütü;konuşmalar, yazışmalar, atölye çalışmaları ile kutluyor.
Kaynak: http://www.nwed.org.uk

8) PBS Scigirls

Bu etkileşimli ve renkli online oyun alanı hem kızları hem halihazırda var olan ilgi alanlarını zenginleştirmek açısından çok güzel.
Kaynak: http://pbskids.org/scigirls/

9) Engineering Your Life

Çocukları mühendislikle ilgilenen ebeveynler için iyi bir kaynaktır. Çocuklarınızı hani mühendislik alanını seçecekleri zaman tavsiyelerde bulunur onu nasıl seçeceği, mühendisliğin neden büyük bir kariyer yoludur ve diğer pek çok şey konusunda tavsiyelerde bulunur.
Kaynak: http://www.engineeryourlife.org/cms/Counselors_Parents.aspx

10)Behind the scenes at MIT

Bilimle alakalı bir şey aramaya başladığınızda, MIT’lerin başka insanlara yardımcı olmak için tasarladıkları başka bir web sitesi bulacaksınız. Bu, bir istisna değildir – kimya ile ilgili 2 dakikalık videolar içeren interaktif bir platform. Sınıfta vakit harcadıklarını düşünen lisedeki kızlar için harika.
Kaynak: http://chemvideos.mit.edu

Bu paylaştığım 10 site İngilizce olduğu için belki daha az dikkatinizi çekebilir ama lütfen vazgeçmeden okuyun sizi çok zorlamayacağına eminim. Dilinizi geliştirmeniz için de faydası olacağına inanıyorum. Aklınıza takılan bir şey olursa ben hep buradayım. Okuduğunuz için teşekkürler. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere 🙂

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir