Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Maaşları

Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Maaşları

Merhaba arkadaşlar mühendislik maaşları serimiz ile sizlere mühendislik maaşlarını anlatmaya devam ediyoruz.Bugün ne kadar maaş aldığından bahsedeceğimiz bölüm ise endüstriyel tasarım mühendisliği.Bu yazımızda endüstriyel tasarım mühendisleri ne kadar maaş alır,yeni mezun endüstriyel tasarım mühendisi ne kadar maaş ile işe başlar? Gibi sorulara cevap bulacağız.Endüstriyel tasarım mühendisliği bölümü hakkında bilginiz yoksa şuradan endüstriyel tasarım mühendisliğini tanıttığımız yazımızı okuyabilirsiniz.

Fazla gevezelik yapmadan asıl konumuza dönmek istiyorum.Endüstriyel tasarım mühendislerinin maaşı ne kadarmış öğrenelim..

Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Maaşları

Endüstriyel tasarım mühendisliği genelde isim benzerliğinden dolayı endüstri mühendisliği ile karıştırılır.Oysa ikisi birbirinden farklı bölümlerdir.Endüstriyel tasarım mühendisliği maaşları da diğer mühendisliklerde olduğu gibi kamu ve özel sektör olarak ikiye ayrılır.

Kamuda çalışan endüstriyel tasarım mühendisleri ne kadar maaş alır?

Endüstriyel tasarım bölümünden kamuya çok alım olmuyor.Fakat kamuda çalışan bir endüstriyel tasarım mühendisi ortalama 3200 tl gibi bir maaş alır.Bu maaş size bağlı olarak değişir.Evli olup olmamanız,yabancı dil bilmeniz,yüksek lisans-doktora yapmanız maaş durumunuzu etkileyen faktörlerdir.

Özel sektörde çalışan endüstriyel tasarım mühendisleri ne kadar maaş alır?

Özel sektörde endüstriyel tasarım mühendisliği iş ilanları bir hayli fazladır.Hatta Türkiye’nin en ünlü programlarından biri olan survivor’ın yapımcısı Acun her sene kendi web sitesi üzerinden Survivor’da çalışacak endüstriyel tasarım mühendisleri için iş ilanı yayınlıyor.Günümüzde farklı olmanın önemi arttığı için farklı şeyler tasarlayan kişilerin de önemi artıyor.Dolayısıyla hayal gücü geniş,kendini çizim programları üzerine geliştirmiş,yabancı dil bilen endüstriyel tasarım mühendisine ihtiyaç artıyor.
Özel sektörde endüstriyel tasarım mühendisleri ortalama 2000 tl gibi bir maaş ile işe başlarlar.Daha sonra kendinizi geliştirdikçe bu maaşta sizin kendinizi geliştirme oranınıza bağlı olarak artar.
One Comment

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir