Instagram’a Bilgisayardan Fotoğraf Nasıl Yüklenir?

Instagram'a Bilgisayardan Fotoğraf Nasıl Yüklenir?

Instagram her geçen gün değerini arttıran,neredeyse her üç kişiden birinin kullandığı popüler bir mobil uygulama konumuna geldi.Diğer sosyal ağların aksine instagram mobil olmak ve hep mobile özgü kalmak konusunda diretiyordu.Fakat gelen yoğun taleplere dayanamayarak mobile özgü kalma huyundan birazcık da olsa vazgeçmiş gibi.Çünkü artık instagram’a bilgisayardan fotoğraf yükleyebiliyoruz.Bu yazımda benim de az önce öğrenip uyguladığım instagram’a pc’den fotoğraf  yükleme işlemini anlatacağım.Lafı çok uzatmadan başlamak istiyorum.

Instagram’a Bilgisayardan Nasıl Fotoğraf Yüklenir?

1-)Instagram’a bilgisayardan fotoğraf yüklemek için önce tarayıcımızı açıyoruz.Tarayıcımızdan http://www.instagram.com adresine yani instagram’ın kendi sitesine giriyoruz.
2-)Şimdi gelelim asıl işleme.İnstagram’a bilgisayar tarayıcımızdan girsek bile bunu mobil tarayıcı olarak gösterip fotoğraf ikonunu aktifleştirmeliyiz.Fakat bu işleme başlamadan önce instagram hesabınıza giriş yapın.
3-)Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra sayfada herhangi bir yere sağ tıklayıp açılan sekmede incele seçeniğine tıklıyoruz.Bu işlemi yapınca sitenin kodlarını görebileceğimiz bölüm açılıyor.Burada yapmamız gereken tek şey ise mobil versiyon ikonuna tıklamak.Ona tıklayınca instagram’ınız fotoğraf paylaşmaya hazır bir hale gelecek.
anlatııklarımı bir görselle açıklayayım daha iyi olur.Şu fotoğrafta :
Instagram'a Bilgisayardan Fotoğraf Nasıl Yüklenir?
 Sağ üst menünün hemen altında elements yazısının solundaki mobil ikona tıklıyoruz.Ona tıklayınca instagramımız bilgisayardan girmemize rağmen mobil bir görünüm alıyor ve fotoğrafı kolaylıkla yükleyebiliyoruz.
Bu yazımda sizlere instagram’a bilgisayardan fotoğraf atmayı anlattım.Umarım faydalı olmuştur.Sıkıntı yaşayan olursa yorum olarak sorusunu sorabilir.

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir