Genel Fizik 2 Konu Anlatımı / Genel Fizik 2 Ders Notları

Merhaba Arkadaşlar.Mühendislik öğrencilerinin 1.sınıf 2.dönemi gördükleri Genel Fizik 2 dersi için konu anlatım videoları ve genel fizik 2 ders notları paylaşmak istedim sizlerle.Fizik öyle bir ders ki nottan ne kadar çalışırsanız çalışın eksik kalıyor. Dolayısıyla Fiziği anlamanın en iyi yolu konu anlatımından not tutarak çalışmaktır. Kendi tuttuğunuz notlar ve benim sizlerle paylaştığım genel fizik 2 ders notları ile çalışarak genel fizik 2 dersini halledebilirsiniz.Ben bu dersi çalışırken Tayfun Demirtürk hocanın videolarını izliyorum ve not tutuyorum. Gerçekten en temelden başlayarak anlatıyor ve hiç derse girmemiş biri bile anlıyor. Ayrıca bu yazıda paylaştığım genel fizik 2 ders notları da internetteki en iyi ders notlarının bir araya getirilmiş halı. Onlar da gerçekten güzel.

Lafı çok uzatmadan  Genel Fizik 2 konu anlatım videoları ve genel fizik 2 ders notları ile sizleri baş başa bırakmak istiyorum.

Genel Fizik 2 Ders Notları

Genel Fizik 2 Konu Anlatım Videoları İçin Tıklayınız

Videolarda anlatılan konular : Elektrik Yükü,Elektrik Alan,Elektriksel Kuvvetler,Gauss Kanunu,Elektrik Potansiyel,Kondansatörler,Akım ve Direnç,Devreler,Manyetik Alanlar,Akımların Manyetik Alanları,İndüksiyon.
Bu videoları izleyince Genel Fizik 2 dersini halledeceğinizi düşünüyorum.

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir