Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Hakkında Her Şey

Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Nasıldır ? Eğitimi Nasıl ? Nasıl Gidilir ?

Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi ile ilgili merak edilen her şeyi bu yazımda cevaplamak istiyorum. Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi’nde okumayı düşünen arkadaşlar için bilgilendirici , rehber niteliğinde bir yazı olmasını umuyorum.

Teknoloji fakültesi denilince her insanın aklına aynı soru geliyor.Buradan mezun olunca mühendis olacak mıyım ? Bu sorunun cevabını vererek başlamak istiyorum Gazi Üniversitesi Teknoloji fakültesini anlatmaya.
Öncelikle evet teknoloji fakültesini bitirince mühendis oluyorsun.Aynı dersleri alıyorsun bir mühendislik fakültesindeki öğrenciyle..Bundan farklı olarak teknoloji fakültesinde okuyan öğrenci uygulamalı derslerde görüyor.
Bu soruya cevap verdikten sonra Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi hakkında merak edilen her şeyi anlatmak istiyorum.Neden böyle bir yazı hazırlama gereği duydun derseniz internette yeteri kadar bilgi yok.Tercih yapacak kişilerin direk birinci kaynaktan teknoloji fakültesinde okuyan bir öğrenciden bilgi alması en doğrusu.Bende kendi tercih dönemimde bu tarz bir bilgiyi çok aramış ama ne yazık ki bulamamıştım.

Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Nerededir ?

Öncelikle buna cevap vererek başlayım.Gazi Üniversitesi teknoloji fakültesi merkez kampüs BEŞEVLER yerleşkesindedir.Beşevler metrosuna yürüme mesafesindedir.Merkez kampüsün yakınından dolmuş,metro,ego her şey geçmektedir.O yüzden ulaşımda bir sıkıntı çekmezsiniz.

Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi İngilizce mi ?

Hayır ingilizce değil.Uzaktan eğitim şeklinde ingilizce dersi görüyorsunuz ilk sene.İkinci senede teknik ingilizce isimli dersi alıyorsunuz.Ama bölüm derslerini tamamen Türkçe alıyorsunuz.

Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesinde Eğitim Nasıl ?

Eğitim olarak çok güzel.Seçeceğiniz bölüme de bağlı biraz ama hemen hemen hepsi iyi.Hocalar derslerin yanı sıra konferansalar düzenlemeniz yönünde de sizlere destek oluyor.Okuduğunuz mühendislik dalıyla ilgili sektörde yer etmiş insanlarla bir araya gelebiliyorsunuz etkinliklerde.Normal teorik dersler dışında uygulamalı laboratuvar dersleri de var.Normal mühendislik fakültesinden farkı işte burada ortaya çıkıyor.Laboratvarlar da uygulamalı ders görüyorsunuz.Yani imalat mühendisliği okuyorsanız parça yapıyorsunuz,inşaat mühendisliği okuyorsanız duvar örüyorsunuz malzemeleri inceliyorsunuz.Bunların yanı sıra 2. ve 3. sınıfta staj yapıyorsunuz ayrıca 4.sınıfın ilk veya ikinci dönemi iş yeri eğitimine gidiyorsunuz.Teknoloji fakültelerini öne çıkaran da bu iş yeri eğitimi.İş yeri eğitiminde okulun anlaşmalı olduğu şirketlerde bir dönem normal mühendis gibi çalışıyorsunuz.Çoğu öğrencide iş yeri eğitimini aldığı firmada iş hayatına devam ediyor.

Tavsiye Yazı : İş yeri Eğitimi Nedir ?

Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Zor mu?

Yani neticede mühendislik okuyorsun onun bir zorluğu var.Fakat benim en zorlandığım nokta şu olmuştu.Normal mühendislik fakültelerinin 2. sınıfta verdiği dersi siz 1.sınıfta hatta ilk dönem alıyorsunuz.Sonuçta son sene iş yeri eğitimi var o yüzden ilk seneden bu maraton başlıyor.Ama dediğim gibi genel olarak mühendislik okumak zordur.

Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Hazırlık

Bilimsel hazırlık denilen olay var.MTOK ile üniversiteye gelenler eğer sınavı geçemezlerse bir sene Matematik Fizik birde sanırım kimya olması lazım hazırlık görüyorlar.Kendim anadolu çıkışlı olduğum için bu konuda pek bir bilgim yok.

 Gazi Üniversitesi Güzel mi ?

Gazi’ye gelmekle çok doğru bir karar verdiğimi söyleyebilirim.Hem bölümümü seviyorum hemde okulu seviyorum.Yani güzel.Eğer Gazi Üniversitesi teknoloji fakültesini tercih etmeyi düşünüyorsanız.Gönül rahatlığı ile gelebilirsiniz.Ha memnun olmayan yok mu evet illa var.Ama ben memnunum ve teknoloji fakültesini sizlere anlatmaya çalıştım.Umarım tercih dönemindeki arkadaşların merakı gitmiş,kafalarında soru işareti kalmamıştır.
Gazi üniversitesi teknoloji fakültesi fotoğraflarına buradan ulaşabilirsiniz.
Merak ettiklerinizi yorum atarak sorabilirsiniz.
20 Comments
 1. Avatar
  • Avatar
 2. Avatar
  • Avatar
 3. Avatar
  • Avatar
  • Avatar
 4. Avatar
  • Avatar
  • Avatar
  • Avatar
 5. Avatar
  • Avatar
 6. Avatar
  • Avatar
 7. Avatar
 8. Avatar
 9. Avatar
 10. Avatar

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir